Migrantai: Latvija po Lenkijos krizės Baltarusijos pasienyje įrengia „laikiną“ tvorą

Latvija pranešė, kad prie sienos su Baltarusija įrengia 37 kilometrų ilgio laikiną tvorą, kuri turėtų būti baigta kitą savaitę, nes migrantų krizė Lenkijos pasienyje nukeliauja į laikraščius.

Spygliuotos vielos įrengimas Latvijos ir Baltarusijos pasienyje atidėtas dėl problemų su faktinę tvorą pristatančia bendrove.

Tačiau dabar laikina tvora jau beveik baigta – įveikti liko tik šeši kilometrai.

Latvija taip pat svarsto galimybę iki 2024 metų įrengti nuolatinę apie 130 kilometrų tvorą. Įmonė, kuri ją statys, bus parinkta vasario mėnesį, sakė vidaus reikalų ministrė Marija Golubeva.

Ketvirtadienį Baltarusijos ir Lenkijos valdžios institucijos pranešė, kad migrantų stovykla prie abiejų šalių sienos buvo išvalyta, o jos žmonės dabar perkelti į netoliese esančią prieglaudą.

Latvijos valstybės sienos apsaugos tarnyba nenustatė atvejų, kad migrantai būtų bandę nupjauti spygliuotą vielą.

Tačiau kitose pasienio vietose, kur dėl upių ir pelkių nėra tvoros, bandymai patekti į Latviją tęsiasi.

„Per garsiakalbius leidžiame garsius pranešimus kurdų, arabų, anglų ir rusų kalbomis, kad už nelegalų patekimą į Latvijos teritoriją gresia baudžiamoji atsakomybė. Dažniausiai to užtenka ir tikimasi, kad jie grįš savo noru”, – sakė Latvijos skyriaus viršininko pavaduotojas. Valstybės sienos apsaugos tarnyba Juris Kušins.

Pasak Latvijos sienos apsaugos tarnybos, antradienį taikiai atgrasyti 22 migrantai.

Tuo tarpu Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kritikavo Vokietiją dėl derybų su Lukašenka inicijavimo, sakydamas, kad „pokalbiai su Lukašenka yra derybos su diktatoriumi“.

„Lukašenka nori įteisinti save. Daugiau nei metus jis nebuvo pripažintas, niekas su juo nekalbėjo, bet dabar su juo kalbama”, – sakė G. Landsbergis.

Baltarusijos valstybės sienos komitetas apkaltino Lietuvos pasieniečius nepatvirtintoje medžiagoje naudojant šunis migrantams atitolinti. Lietuvos pareigūnai šiuos kaltinimus griežtai neigia.

Kolegė Baltijos valstybė Estija taip pat ruošiasi, nors šalis nesiriboja su Baltarusija.

Estijos gynybos pajėgos, kurias sudaro 1684 sargybiniai, kaip atsargumo priemonė dalyvaus savaitės mokymuose.

Papildomi šaltiniai • EVN

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer