Kiek laiko jūsų mėgstama gėlė žydėjo, pavyzdžiui, gėlių parduotuvėje, ar neatsimenate? Taigi beveik pamiršau. Atrodo, kad jį maitinu, tačiau jis vis dar nepatinka su nuostabiu žydėjimu.
Tačiau neseniai aš atvažiavau aplankyti savo draugės, o jos gėlės yra tik žvilgsnis į skaudančias akis, visi žydi, tarsi atrankai. Kaip taip? Pasirodo, yra vienas mažas triukas, kad gėlė pražysta prabangiai ir ilgą laiką reikalingas specialus maitinimas. Jos paslaptis paprasta ir prieinama, dalinuosi, tegul tavo gėlės džiugina tave.
Kad augalai žydėtų dar gražiau ir prabangiau, sodininkai rekomenduoja maitintis pumpurų atsiradimo laikotarpiu. Vienas iš šių viršutinių tvarsčių yra ricinos aliejus, kurio dėka žydėjimas tampa sodrus ir ilgesnis, o gėlių galvos yra didelės ir įgauna labiau prisotintą spalvą.
Virimas
- Litro butelis užpilamas nusistovėjusiu kambario temperatūros vandeniu ir įpilamas į jį.
- 1 šaukštelis ricinos aliejus.
- Tada dangtelis yra sandariai uždarytas ir turinys kruopščiai sukratytas.
Ricinos aliejus turėtų būti padalintas į mažiausias frakcijas ir gerai sumaišomas su vandeniu, kad nesudegtų augalo šaknys.
Iškart po purtymo, kol ricinos aliejus pakils, laistykite gėles.
- Jei augalas žydi kartą per metus, tada tik vienas toks maitinimas.
- Jei augalas žydi nuolat, tada juos galima šerti ricinos aliejumi kartą per mėnesį.
Jodo lašas – ir jūs nepripažįstate savo heranino!
Geraniumą taip pat galima auginti iš sėklų, tačiau man labiau patinka skiepyti, kuris atliekamas nuo vasario vidurio iki kovo pradžios.
Šiuo metu reikia genėti pelargonijas.
Galų gale, geraniumas yra fotofiliškas, o žiemą mažai šviesos, o augalas ištemptas, jis tampa nelabai gražus.
Geraniumams reikia nupjauti plikus ūglius iki jums reikalingo aukščio (bet, žinoma, ne visai kelmo), iš jų eis naujos šakos.
Jūs galite atnaujinti geraniumą kiekvienais metais, persodindami iš naujo koto, kaip tai darė mūsų proseneliai senovėje.
Geraniumo dauginimui tinka maždaug 7 cm ilgio viršūniniai auginiai su 3–5 lapais.
Nupjaukite auginius, padarydami įstrižą pjūvį po inkstu, nupjaukite apatinę lapų porą, nudžiovinkite pjūvį ir lapų supjaustymo vietą 2 – 3 valandoms, kad pjūvis būtų atitrauktas plėvele, ir nedelsdami pasodinkite į paruoštus vazonėlius su dirvožemiu, lengvai vandeniu.
Norėdami suformuoti sodrus įvorę, surinkite viršutinį inkstą. Mes dedame į šviesią vietą, bet ne saulėje!
Daugelis tiesiog supjaustė auginius ir sudėjo į vandenį, patariu aktyvintos anglies tabletes sudėti į stiklainį vandens, kad nebūtų puvimo.
Šaknys formuojasi labai greitai. Tada jie sėjami į puodus.
Jums reikia pasiimti nedidelį puodą. Žemės pelargonijoms nereikia daug. Kuo greičiau šaknys pynės aplink vienkartinę žemę, tuo greičiau augalas žydės ir kuo mažesnis vazonėlis, tuo daugiau žydės.
Dideliuose vazonuose augalas gali visai ne žydėti, jo nereikia – gyvenimas jau geras, kodėl nerimauti? Viename puode galite pasodinti net kelis auginius.
Įsišaknijus, apatiniai lapai gali pagelsti – nuplėškite juos, kai pasirodys pora naujų lapų.
Norėdami suformuoti gražų vešlų krūmą, viršų prisekite ant 8-10 lapo, šoninius ūglius – ant 6-8 ir nuolat sukite puodą taip, kad krūmas būtų lygus.
Geranium mėgsta:
- saulė (bet taip pat toleruoja nedidelį šešėlį);
- šilta (bet ji išgyvens labai lengvas rudens šalnas);
- ne dažnas, bet gausus laistymas;
- geras drenažas puode;
- vidutiniškai derlinga, net menka dirva (kitaip bus daug žalumos, bet mažai žiedų);
- reguliarus viršutinio padažo paruošimas;
- išblukusių žiedynų pašalinimas, kad būtų galima tęsti žydėjimą.
Prireikus, birželio-liepos mėn., Galima atlikti kirtimus.
Labai geras viršaus užpilas yra jodo vanduo:
- Ištirpinkite 1 lašą jodo 1 litre vandens ir užpilkite 50 ml šios kompozicijos per puodo sienas.
Nepersistenkite, kad nenudegtų šaknys!
Po tokio laistymo geraniumas žydi nuolat ir elegantiškai!
Jei lapai pagelsta, priežastys gali būti šios:
- jei lapai džiovina tik kraštus – priežastis yra drėgmės trūkumas;
- jei lapai vangiai arba puviniai, priežastis yra drėgmės perteklius.
Abiem atvejais lapai gali nukristi.
Kamieno apkalbos, nukritę apatiniai lapai – trūksta šviesos.
Vasarą pelargonijai patinka gyventi gryname ore – nuneškite jį į balkoną ar sodą, gerai pasodinkite į žemę.
Iš pradžių patyręs stresą, susijusį su vietos pasikeitimu, geraniumas ims skaudėti, jis gali pagelsti ir nukristi lapai. Bet tada tai pradžiugins jus gausiu žydėjimu.
Gatvėje pelargonijos žydi nuostabiai, o namuose krūmas auga daug labiau nei bet kada anksčiau.
Saulėje kartais geraniumo lapai pasidaro rausvi – tai normalus reiškinys, pavyzdžiui, „įdegis“. Augalas nėra nei geresnis, nei blogesnis.
Rudenį, vėsiu oru 10–12 laipsnių temperatūroje, geraniumas „pūtė“ nuo šios temperatūros!
Geraniumą galite laikyti gatvėje iki šalčio pradžios, kol temperatūra nukris iki +2 – 5. Tada jį reikės supjaustyti, persodinti į vazonus ir įdėti vėsioje vietoje (10–12 laipsnių) užmigdyti arba palaipsniui priprasti prie aukštesnės temperatūros. , atneškite į kambarį, kuriame ji toliau žydės.
Geraniumas – žalias amuletas!
Mūsų protingi protėviai geraniumą suvokė kaip šilumos ir jaukumo namuose simbolį. Iš tiesų sunku įsivaizduoti palangę be pelargonijų Rusijos kameroje. Beje, astrologų teigimu, pelargonija apsaugo nuo „blogos akies“, išleidžia bet kokią neigiamą energiją į namus.
- Geraniumas laikomas žavesiu, jis apsaugo namą nuo įvairių nekviestų svečių invazijos ir užgesina ginčus. Geraniumas daro žmones tolerantiškesnius ir mielesnius.
- Gėlės aromatas palengvina depresiją ir sustiprina nervų sistemą. Jei patalpoje, kurioje yra geopatogeninė zona, įdėsite puodą pelargonijų, augalas neutralizuos visą jo žalingą poveikį.
- Geraniumas taip pat padeda meilėje – už tai raudona geraniumo gėlė turi būti įteikta mylimam žmogui. Kad mylimasis ar mylimasis galėtų atsikartoti, jo namuose turi likti pelargonija.
- Geraniumo lapuose yra eterinio aliejaus, kad tuo įsitikintumėte, pakanka patrinti lapą pirštais. Aliejus ypač ryškus saulėje vasarą. Taigi augalą galima apsaugoti nuo perkaitimo. Manoma, kad jei pelargonija yra gatvėje, tada, kai karštas, sausas oras saulėlydžio metu, lengva pastebėti virš jos esantį švytėjimą. Eteriniai aliejai, kuriuos aktyviai išskiria pelargonijos, tik suteikia panašų efektą.
- Geraniumo lapai nemėgsta kandžių, musių ir kitų vabzdžių. Norint atsikratyti pelargonijų, rekomenduojama sumalti augintinius.
- Galvos skausmą ir peršalimą galite gydyti geraniumu.
- Šis augalas valo orą, naikina kenksmingas bakterijas. Kad jaustumėtės energingesni, pakanka tik kasdien sėdėti 10 minučių šalia augalo.
- Norėdami išvalyti orą, galite naudoti geraniumo aliejų, kuris parduodamas vaistinėse. Aromatinėje lempoje pakaks tik 3–4 lašų. Geraniumo aliejus reguliuoja hormonų apykaitą. Tai taip pat sužadina jausmus, todėl romantiškos vakarienės metu galite įlašinti 5 lašus geranijos aliejaus į aromatinę lempą.
- Geraniumas ypač naudingas žmonėms, turintiems problemų, susijusių su nervų sistema, kenčiantiems nuo hipertenzijos, nemigos, virškinimo trakto ir širdies ligų.
- Geraniumas teikia didelę pagalbą sergant tulžies pūsle ir kepenimis.
- Geranijos lapas, pritvirtintas prie skaudamos vietos, palengvins vidurinės ausies uždegimą, radikulitą ir danties skausmą.
- Tradiciniai dantų gydytojai rekomenduoja ne į burną dėti pelargonijos lapo, o pririšti prie skruosto iš išorės.
- Sergant radikulitu, lapai susmulkinami, po to uždedami ant nugaros kaip kompresas.
- Panašus kompresas yra susietas su padidintu slėgiu prie rankos (tos vietos, kur pulsas).
- Tiesiog augantis geraniumas namuose, anot gydytojų, neleidžia atsirasti navikams.
- Ir parapsichologai sako, kad geraniumo lygis yra žmogaus biologinis laukas, kurį pažeidžia ligos.