„Mes tik pradėjome nuo Lietuvos“ – Rusijos deputatas prakalbo apie kitų šalių nepriklausomybių naikinimą

Rusijos Dūmo deputatas Jevgenijus Fiodorovas propagandiniam Rusijos leidiniui „Sputnik Latvija“ pareiškė, kad jo pasiūlymas atšaukti sutartį dėl Lietuvos nepriklausomybės neturėtų apsiriboti tik Lietuva.

„Mes čia tik pradėjome nuo Lietuvos. Ir suprantama, kodėl – Lietuva yra pavojingesnė Rusijos Federacijai dėl situacijos, susijusios su Kaliningrado sritimi, ir konfrontacijoje su NATO ir JAV. Todėl dabar Lietuva yra svarbesnė, tačiau tai nereiškia, kad ties tuo ir sustosime“, – propagandiniam leidiniui aiškino valdančiųjų partijos „Vieningoji Rusija“ narys.

„Yra nemažai argumentų, dėl kurių Lietuva turėtų būti pirma šiame sąraše. O kai bus sukurtas mechanizmas, mes jį atidirbsime kitose NATO teritorijose, – tęsė jis. – Ir ne tik NATO. Ukraina, pavyzdžiui, taip pat nelegaliai pasitraukė iš SSRS“

Praėjusią savaitę Rusijos Valstybės Dūmai pateiktas įstatymo projektas, kuriuo siūloma panaikinti SSRS Valstybės Tarybos nutarimą dėl Lietuvos Respublikos nepriklausomybės pripažinimo.

Dokumentas buvo paskelbtas Valstybės Dūmos elektroninėje duomenų bazėje, projektą iniciavo valdančiosios partijos „Vieningoji Rusija“ deputatas Jevgenijus Fiodorovas.

„SSRS Valstybės Tarybos 1991 m. rugsėjo 6 d. dekretas Nr. GS-1 „Dėl Lietuvos Respublikos nepriklausomybės pripažinimo“ turėtų būti panaikintas“, – rašoma įstatymo projekto tekste. Pateikto dokumento autorius mano, kad nutarimas yra neteisėtas, nes esą yra priimtas antikonstitucinio organo (SSRS Valstybės Tarybos) ir pažeidžiant kelių SSRS Konstitucijos straipsnių reikalavimus.

Teisę panaikinti sprendimą J. Fiodorovas pagrindžia tuo, kad pagal Rusijos Federacijos Konstituciją Rusija yra SSRS teisių perėmėja savo teritorijoje.

TSRS (SSSR) Valstybės taryba buvo sukurta po 1991 m. pučo kaip laikinoji aukščiausioji valdžios institucija griūvančioje Sovietų Sąjungoje.

Ją sudarė TSRS (SSSR) prezidentas Michailas Gorbačiovas ir aukščiausi dvylikos buvusių respublikų vadovai. TSRS Valstybės taryba pirmame savo posėdyje 1996 m. rugsėjo 6 d. pripažino trijų Baltijos šalių nepriklausomybę.

Lietuvos kariuomenės vado Valdemaro Rupšio vertinimu, Dūmos deputato registruotas projektas dėl Lietuvos nepriklausomybės pripažinimo 1991 metais atšaukimo atliepia daugumos rusų neigiamą požiūrį į Vakarų pasaulį.

„Jis išreiškė ne tiek savo, bet tos Rusijos dalies, mano galva, požiūrį į mus, ir tai aiškiai atspindi nuostatą, kad jūs negalit būt nepriklausomi, norim pripažinsim, norim nepripažinsim. Teisiškai ir politiškai tai yra visiška kvailystė, bet būdinga daryti kvailystes Rusijai ir didžiajai daliai rusų“, – ketvirtadienį interviu Žinių radijui sakė V. Rupšys.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer