Minedas papasakojo apie kitą kelionės į Ukrainą tikslą: „Noriu, kad mano mergina būtų ukrainietė“

Mindaugas Jonušas, šou pasaulyje žinomas kaip žiniasklaidos dėmesio nuolat ieškantis Minedas, skelbiasi, kad keliaus į frontą Ukrainoje ir ten neva pakeis rusų nužudytą medikę Iryną Tsybukh pravarde Čeka. Tiesa, priešingai negu Čeka, Minedas jokio medicininio išsilavinimo neturi.

Pasak visuomenininko Šarūno Jasiukevičiaus, vargu, ar toks žmogus yra naudingas fronte, mat jo didvyriški užmojai, greičiausiai, kaip ir visi kiti, liks vien žodžiais, o toks elgesys tik diskredituoja Lietuvą.

Daugiau apie tai – TV3 žiniose.

Anksčiau Mindaugas Jonušas buvo žinomas kaip Minedas, dainininkas, apžvalgininkas, verslininkas, o dabar save vadina žurnalistu. Savo socialiniuose tinkluose paskelbė, kad jau netrukus išvyks į Ukrainos frontą dirbti paramediku.

Pasakoja, kad taip nori prisidėti prie karių gelbėjimo. Ir nors Mindaugas jokio medicininio išsilavinimo neturi, teigia, kad visko išmoks jau būdamas fronte, kaip tą, pasak jo, darė rusų nužudyta ukrainietė didvyrė paramedikė Čeka. 

Tiesa, į socialinius tinklus įkeltuose savo įrašuose pats Mindaugas ne kartą sako, kad keliauja į Ukrainą ne tik dėl pagalbos fronte, bet ir dėl merginų, mat nori sau rasti ukrainietę.

„Aš noriu, kad mano mergina būtų ukrainietė, todėl aš eisiu į frontą“, – soc. tinkluose dalijasi Mindaugas. 

Kol kas paramos nesulaukė

Tai ne pirmas kartas, kai Minedas žarsto pažadus. 2017 metais jis sukėlė visuotinį skandalą – prisistatęs nevyriausybinės organizacijos „Nebūk naivus kelyje“ prezidentu važinėjo po mokyklas ir mokiniams pasakojo apie tai, kad negalima keliauti bet kaip ir su bet kuo.

Lankėsi pas buvusį sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą ir Seime. Tiesa, projektas baigėsi tuo, kad Minedas buvo apkaltintas seksualiniu priekabiavimu prie nepilnamečių merginų.

Kelyje į frontą Mindaugą palaiko ir Ukrainos lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Makarova, kuri paragino žmones ne tik žodžiais palaikyti Mindaugą, bet ir paremti jo kelionę. Tiesa, pats Mindaugas dabar aiškina, kad niekas jokių pinigų nei jam, nei jo kelionei nepaaukojo.

„Dėl ko yra parama, tai yra dviejų tipų. Tai visų pirma, aš turiu atvažiuoti į Ukrainą pats, nieks manęs neatveža, deja, ir mano yra tikslas nupirkti kiek įmanoma daugiau vaistinėlių kariams, nes tai yra labai svarbu. Deja, kol kas nieko nesurinkome, o išvykimas artėja“, – sako M. Jonušas. 

Daugybę metų nuo dainininko iki politiko ir Ukrainos rėmėjo karjeros Minedas karštligiškai siekia bet kokiais būdais patekti į žiniasklaidą ir išgarsėti, sulaukti kuo daugiau dėmesio.

Dėl žinomumo net mušėsi ringe su kita panašia interneto žvaigžde – Maybachu. Lietuvoje jau, ko gero, liko mažai aukštas pareigas užimančių valstybės vadovų, politikų ar šou žvaigždžių, su kuriais Minedas dar nebūtų nusifotografavęs. 

Yra įsiamžinęs tiek su profesoriumi Landsbergiu, Seimo pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen ir buvusiu sveikatos apsaugos ministru Aurelijumi Veryga. Tad nenuostabu, kad Ukrainos žiniasklaida jį laiko rimtu Lietuvos žurnalistu ir visuomenės veikėju.

Minedą gali panaudoti Rusijos propaganda

O šių metų birželį net Lietuvos krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas Minedui įteikė apdovanojimą už dvejus pagalbos Ukrainai metus. 

Pasak visuomenininkų, tai, kad politikai palaiko žmones, kuriems šiaip jau reikalinga psichologinė pagalba, kuria prastą Lietuvos įvaizdį, mat tokius veikėjus, kaip Mindaugas Jonušas prieš mus gali panaudoti Rusijos propaganda. 

„Čia yra eilinis šou, todėl kad įgyvendinti tuos pažadus nematau jokių galimybių. Ukrainiečiai jo nepažįsta, o ten jis prisistatinėja kaip žurnalistas, kaip ambasadorius. Ir nuvažiavęs ten jis nieko nepadarys, ir, be abejo, tai bus reputacinė žala tiek Lietuvai, tiek visai paramai“, – teigia visuomenininkas Šarūnas Jasiukevičius. 

Lietuvoje Minedas yra žinomas kaip žmogus, liguistai ieškantis dėmesio ir siekiantis išgarsėti bet kokia kaina, dažnai skambiai pasiskelbiantis apie savo įvairiausias veiklas, kurios dažniausiai gražiai skamba tik žodžiais, bet ne realybėje. 

2007 metais jis dalyvavo Eurovizijos atrankoje, kurioje dainavo pusiau lietuviškai, pusiau vokiškai, 2014 m. prisistatė kaip rašytojas, nepasirodžiusios knygos „Pasaulis Minedo akimis“ autorius. Tais pačiais metais sukūrė savo vardo prekių ženką. 2020 m. pasiskelbė pradėjęs modelių agentūros veiklą. 

www.tv3.lt

Site Footer