Mirė aktorius Regimantas Adomaitis

Eidamas 86-erius metus, mirė aktorius Regimantas Adomaitis, užuojautą dėl jo mirties paskelbė prezidentas Gitanas Nausėda.

Pasak jo, R. Adomaitis buvo tikras atsidavimo aktorystei simbolis.

„Jis savo asmeniu ir veikla apglėbė ištisą Lietuvos kultūros epochą. Aš juo žavėjausi ne tik kaip kino, bet ir kaip teatro aktoriumi, kartu su kitais Lietuvos scenos grandais sukūrusiu neužmirštamų vaidmenų. Paskutiniame mūsų pokalbyje Maestro užsiminė norintis išbandyti save režisieriaus amplua. Nepaprastai gaila, kad šiai svajonei nebuvo lemta išsipildyti. Visada prisiminsiu jo įstabų, gyvą, jaunatvišką balso tembrą, kuris pakeldavo nuotaiką net ir niūriausią dieną“, – užuojautoje sakė G. Nausėda.

Dėl Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Regimanto Adomaičio mirties užuojautą artimiesiems bei, kolegoms kultūros bendruomenei išreiškė ir premjerė Ingrida Šimonytė.

„Netekome žmogaus, kuriam plojo kelios kartos teatro mylėtojų, kurį žavėdamiesi stebėjo kino žiūrovai, scenos talento, šalia kurio dirbti amato kolegoms, neabejoju, buvo garbė. Išskirtiniai ir sudėtingiausi vaidmenys, atlikti Regimanto Adomaičio, be papildomų žodžių įrodo jo ypatingą profesionalumą ir žymę Lietuvos kino ir teatro istorijoje“, – tvirtino premjerė.

Šalia daugybe profesinių apdovanojimų įvertintos veiklos teatre ir kine, R. Adomaitis buvo Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės nariu.

Aktorius buvo apdovanotas Komandoro didžiuoju kryžiumi „Už nuopelnus Lietuvai“, LDK Gedimino ordino Komandoro kryžiumi, Lietuvos nepriklausomybės medaliu.

Teatro sąjungos pirmininkas Ramutis Rimeikis BNS teigė, jog aktorius buvo šviesulys ir kelrodė žvaigždė.

„Labai talentingas, doras žmogus, man buvo šviesulys, teatre buvo kelrodė žvaigždė. Aktorius iš didžiosios raidės“, – BNS teigė R. Rimeikis.

Jis tvirtino, kad R. Adomaitis sunkiai sirgo.

„Dar gana tvirtas buvo, sakė, kad turi onkologinę ligą, bus kaip Dievas duos. Davė Dievas šitaip. Sakė, kad atgyveno nemažą gyvenimo dalį. Gana ilgai išbuvo su ta liga“, – sakė pirmininkas.

Šiauliuose gimęs, vėliau Pasvalyje gyvenęs R. Adomaitis baigė Vilniaus universiteto fizikos – matematikos fakultetą, vėliau, 1959–1962 metais, studijavo Vilniaus konservatorijoje, dabartinėje Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, aktorinio meistriškumo katedroje.

R. Adomaitis buvo Lietuvos kino ir teatro aktorius, vaidino pagrindinius vaidmenis spektakliuose „Vieno tėvo vaikai“ (2006 m.), „Žynys“ (2002 m.), kine atliko vaidmenis filmuose „Žmogus – amfibija“ (1961 m.) , „Persona Non Grata“ (2005 m.), „Ledinis bučinys“ (2008 m.).

Aktorius 2014 metais gavo Lietuvos nacionalinę kultūros ir meno premiją.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer