Pirmadienį būdamas 91-erių mirė profesorius, habilituotas daktaras, lietuviškų skaičiavimo mašinų kūrėjas, interneto plėtros Lietuvoje pradininkas, inžinierius elektrotechnikas Adolfas Laimutis Telksnys, paskelbė Vilniaus universiteto duomenų mokslo ir skaitmeninių technologijų institutas.
„Su dideliu liūdesiu pranešame. Šiandien netekome profesoriaus Adolfo Laimučio Telksnio“, – pirmadienį feisbuke paskelbė institutas.
1930 metais gimęs mokslininkas per savo gyvenimą buvo apdovanotas Didžiojo Lietuvos Kunigaikščio Gedimino 4-ojo laipsnio ordinu, Baltijos asamblėjos medaliu, informacinės visuomenės plėtros komiteto „Naujojo knygnešio“ apdovanojimu, asociacijos „Infobalt“ IT vėliavnešio apdovanojimu.
Profesorius paskelbė 162 mokslinius straipsnių, padarė šešis išradimus.
Prezidentas G. Nausėda teigia, kad Lietuva neteko vieno iš labiausiai prie informacinių technologijų plėtros Lietuvoje prisidėjusių vizionierių.
„Lietuvos pirmavimas pasaulyje ir didžiavimasis greitaeigiu internetu būtų neįmanomas be mokslininko ir vizionieriaus A. L. Telksnio. Akademikas dalyvavo ir inicijavo vienus didžiausių informacinių technologijų plėtros projektų mūsų šalyje“, – rašoma šalies vadovo užuojautoje.
„Profesoriaus pavyzdys mums primena, kiek svarbi valstybės raidai gali būti telkianti ir vizionieriška asmenybė, kurią šiandien, deja, praradome, tačiau kurios atminimas ir nuveikti darbai su mumis bus kiekvieną dieną“, – teigiama joje.
Savo ruožtu premjerė Ingrida Šimonytė teigė, kad profesorius yra mokslininkas, kurio pavyzdžiu sekama iki šiol.
„Profesorius Adolfas Laimutis Telksnys savo darbais ir atradimais pelnė pripažinimą ir išskirtinę kolegų pagarbą, jis anksti tapo mokslininku, kurio pavyzdžiu sekama ir iš kurio darbų buvo ir tebebus mokomasi, pagrįstai profesorius vadintas interneto Lietuvoje krikštatėviu, prisidėjusiu prie jo plėtros ir tapsmo mūsų kasdienybe“, – užuojautoje teigė ministrė pirmininkė.
„Šią netekties valandą reiškiu nuoširdžią užuojautą profesoriaus artimiesiems ir kolegoms“, – pridūrė ji.
A. L. Telksnys taip pat buvo atpažinimo procesų skyriaus ir UNESCO katedros „Informatika humanitarams“ vadovas Matematikos ir informatikos institute, 1968 1980 ir 2008 metais apdovanotas Lietuvos mokslo premijomis.