Mirė kultinio serialo „Santa Barbara“ žvaigždė Janis Paige

Mirė Holivudo aktorė ir Brodvėjaus žvaigždė Janis Paige. Jos gyvybė užgeso sulaukus 101 metų. Legendinė aktorė žinoma iš kultinio serialo „Santa Barbara“

Viena paskutiniųjų išlikusių Holivudo aukso amžiaus žvaigždžių per savo 60 metų karjerą vaidino daugelyje filmų, įskaitant „Pižamų žaidimą“, Doris Day komediją „Prašau, nevalgykite margučių“ ir „Šilkines kojines“, kuriame ji šoko su jau mirusiu Fredu Astaire’u.

Aktorė dirbo iki 80-ies metų

J. Paige, gimusi kaip Donna Mae Tjaden, mirė sekmadienį savo namuose Los Andžele dėl natūralių priežasčių, pranešė jos draugas Stuartas Lampertas.

Vaikystėje vaidinusi mėgėjiškuose spektakliuose Vašingtone, J. Paige vėliau persikėlė į Los Andželą.

Ketvirtajame dešimtmetyje dainuodama kariškiams Holivudo valgykloje pirmą kartą atrado pin-up modelį.

Pasirašiusi sutartį su „Warner Brothers“, ji pradėjo vaidinti filmuose, pradedant 1944 m. filmu „Maudymosi gražuolė“. Po dvejų metų ji gavo pirmąjį pagrindinį vaidmenį filme „Her Kind of Man“, kuriame vaidino dainininkę.

Vėliau ji vaidino filmuose „Šajenas“, „Žiemos susitikimas“, kuriame vaidino Bette Davis, „Viena sekmadienio popietė“, „Namas kitoje gatvės pusėje“, „Bėganti ponia“, „Misteris Visata“ ir „Dvi merginos ir vaikinas“.

Janis Paige, turinti žvaigždę Holivudo šlovės alėjoje, pasakojo, koks jausmas buvo vaidinti su Astairu filme „Šilkinės kojinės“. 2016 m. interviu „Miami Herald“ ji atskleidė, kad jis nežinojo, jog ji nėra klasikinio išsilavinimo šokėja.

1947-1951 m. Paige buvo tris kartus ištekėjusi už restorano savininko Franko Martinelli jaunesniojo, 1956-1957 m. – už rašytojo ir prodiuserio Arthuro Standerio, o nuo 1962 m. – už kompozitoriaus Ray Gilberto, kuris mirė 1976 m. po atviros širdies operacijos. 

2018 m. ji savo balsu prisidėjo prie svarbaus judėjimo „Me Too“. Ji teigia, kad Alfredas Bloomingdeilas ją užpuolė, kai jai buvo 22 metai.

„Būdama 95-erių, laikas ne mano pusėje, kaip ir tyla. Aš tiesiog noriu pridėti savo vardą ir pasakyti: „Aš taip pat“, – sakė ji.

www.tv3.lt

Site Footer