Mirė prof. Jonas Aničas: garsūs žmonės dalijasi prisiminimais

Eidamas 95-uosius metus, 2022 metų birželio 19 dieną į Amžinybę iškeliavo buvęs Vilniaus pedagoginio instituto rektorius, Vileišių, Bobelių, Yčų šeimų bibliografas, istorikas, prof. Jonas Aničas.

Ši netektis įskaudino daugelį, o žinomi žmonės ir kolegos profesorių prisimena šilčiausiais žodžiais.

Pasidalijo prisiminimais

„Jo magnificencija, rektorius emeritas – profesorius habilituotas mokslų daktaras Jonas Aničas, visada išliks mūsų Vilniaus pedagoginio – Lietuvos edukologijos universiteto LEU alumnų  – ir mokslininkų, bei emeritų atmintyje, kaip aukštos kultūros, neeilinio mokslinio darbštumo ir produktyvumo žmogus.

Jis parašęs fundamentalius, monografinius veikalus apie garsias Vileišių, Bobelių, Yčų dinastijas. Pasvalio miesto ir gimnazijos istoriją. Amžinai mano atmintyje skambės gražus Rektoriaus – Profesoriaus balsas, meilė liaudies  dainoms, bendravimo talentas, pakili,  nuotaika, pagarba žmogui“, –  mintimis dalijasi Lietuvos edukologijos universiteto alumnų draugijos prezidentė, afiliuota profesorė Irena Leliūgienė.

Lietuvos edukologijos universiteto rektorius emeritas, akademikas prof. habil. dr. Algirdas Gaižutis prisimena:

„Rektorių Joną Aničą prisimenu: „Su kuriuo man teko bendrauti, valingos, natūros žmogų, aktyvų, turintį laiko pokyčių suvokimą ir supratimą. Jis kaip ir daugelis kitų, aukštus postus užimantys žmonių buvo iškilęs vadinamuoju „liftinio“ elito žmogumi.

Toje epochoje nebuvo kito kelio, mano atmintyje pasiliko kaip gebantis dalykiškai bendradarbiauti su kolegomis ir beje galvočiau su kitais dėstytojais, pavaldiniais, studentais, akademinės bendruomenės nariais. Prof. J. Aničas itin buvo dėmesingas kitų kolegų rūpesčiams ir kiek galėdavo, padėdavo sudėtingose ir kebliose situacijose.

Man patiko jo charakteryje, sportinė charizma nuo studijų laikų ir išlaikyta sportinė forma, valia visame asmeniniame gyvenime.“

Buvusį rektorių, prof. J. Aničą gražiais bei šiltais žodžiais prisimena ir buvusi jo studentė, VVPI Kultūros klubo vedėja, Vytauto Didžiojo universiteto Profesinio tobulinimo instituto direktorė prof. dr. Giedrė Kvieskienė:

„Prisimenu kaip Jonas Aničas, tapęs Vilniaus pedagoginio instituto rektoriumi: nuoširdžiai rūpinosi mokytojo profesijos prestižu, domėjosi studentų poreikiais ir interesais, palaikė jų iniciatyvas, rėmė studentiškus renginius ir projektus.

Teko daug kartų diskutuoti su Rektoriumi, aptariant naujas iniciatyvas ar kultūrinius renginius, kartais nevengiant ir aštrių diskusijų. Pirmasis diskotekų festivalis Lietuvoje, 1979 metais, sulaukęs didžiulio studentijos ir jaunimo susidomėjimo vyko su  Rektoriaus prof. Jono Aničo palaiminimu ir globa.

Jonas Aničas atidžiai rūpinosi Vilniaus pedagoginio instituto dėstytojų gerbuviu, skatino mokslo plėtojimą, siekė, kad mokytojų rengimo institucija taptų viena ryškiausiu humanistinio ir holistinio ugdymo srityje.“

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer