Viktorija pažvelgusi į dangų neteko žado: tokį reginį matė pirmą kartą

Sekmadienio vakaras liūtimis, griausmais bei įspūdingais reginiais danguje stebino dalį Lietuvos gyventojų. Žmonės taip pat liko sužavėti regėdami dar nematyto grožio debesis. Kaip susiformavo į bangas bei kalnus panašūs debesys ir kuo jie ypatingi pasidalino ir meteorologai.

Sekmadienio vakarą socialinio tinklo „Facebook“ grupės, kurios vienija orų entuziastus, „paskendo“ nuotraukų galybėje. Iš įvairiausių Lietuvos kraštų žmonės dalinosi įspūdingiausiais užfiksuotais kadrais.

Krekenavoje gyvenančiai Viktorijai pavyko užfiksuoti dar neregėtą reginį danguje – į bangas panašius debesis. „Orų entuziastai“ grupėje ji rašė:

„Krekenava 19:27 val., 2022-06-19. Dar tokių grožių nėra tekę matyti. Dangus buvo pasidabinęs bangomis, žemiausiose bangų vietose atrodė, kad debesys tuojau prasiskirs.“

Asperitas debesys

Iš tiesų į bangas panašūs įspūdingi debesys gali akimirkai užgniaužti kvapą. Tačiau toks dangaus reiškinys turi ir atskirą savo pavadinimą. Apie tai savo „Facebook“ puslapyje pranešė ir „Meteo“ meteorologai: „Pasirodė ypač įspūdingi debesys, asperitas debesys.“

Pasak meterologų, anksčiau tokie debesys buvo vadinami undulatus asperatus debesimis arba paprasčiau – banguotaisiais debesimis.

„Tai yra debesų porūšis, kuriame aiškiai matomos pailgos lygiagrečios bangos. Toks debesų pobūdis glaudžiai siejasi su gravitacinėmis bangomis ore, susidarančiomis dėl temperatūros (tankio) bei vėjo greičio skirtumų dviejuose pastoviuose oro srautuose. Debesų linijos juose būna orientuotos statmenai vėjo krypčiai.

Tokie debesys visada palieka įspūdį. Ypač gražiai atrodo, kai debesys banguoja labai stipriai. Tuomet atrodo, kad danguje pakabinti kalnai“, – paaiškino jie.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer