Molėtų rajone – teisybės paieškos: vyras dėl policijos elgesio skelbia bado streiką

Molėtų rajono gyventojo siaubas – prieš metus jo kieme siautėjančio ir mašinų bei namo langus daužančio neadekvataus vyriškio atvykę pareigūnai nesulaikė. Tad po akimirkos jis grįžo ten pat, sudaužytas mašinas apipylė benzinu ir padegė.

Padarytos žalos vyrui nieks neatlygina, mat tiriant bylą nusikaltimą padaręs asmuo dėl psichinės būklės buvo pripažintas nepakaltinamu. O nuostoliai – 15 tūkstančių eurų, tačiau kaltų dėl jų – nėra.

Pasak nukentėjusiojo, žalą atlyginti turi pareigūnai, kurie turėjo sulaikyti vyrą po pirmojo iškvietimo, tačiau teisybės policijoj jis išsireikalauti irgi esą negali, tad protestuodamas skelbia bado streiką.

Vaizdo įrašuose matyti, kaip vyriškis spardo ir daužo mašinų langus Molėtų rajone gyvenančio Aleksejaus kieme. Spardomos mašinos – jo, žento ir žmonos. Tuo metu Aleksejus buvo užsienyje, tad tokį vaizdą pro langą matė tuo metu besilaukianti dukra. Iškart paskambino Aleksejui ir iškvietė policiją.

Paliudyti atėjo ir kiti kaimynai, kurie pareigūnams nurodė, kad išdaužti langai ir padaryta žala viršija 1000 eurų. Dėl tokios žalos vyriškį, anot vyro, pareigūnai turėjo suimti arba matant jo neadekvačią būseną kreiptis į medikus. Tačiau pareigūnai to nepadarė. Nuvežę į komisariatą, bet netrukus paleido.

„Policija pradėjo sakyti, kad pamaina antra baigiasi, kad niekur jo nevešim. 2 valandą paleidžia iš komisariato, per 35 minutes su benzinu ir ką, apipylė X’ą, mano dukros hondą, kiek liko benzino – žento BMW apipylė, padegė ir išėjo. Tai vat po 35 minučių sudega automobiliai“, – pasakoja nukentėjęs Aleksejus Urbanavičius.

Kraupų vaizdą vėliau užfiksavo kameros. Nestabilios būklės vyras apipila mašinas benzinu ir padega. Ir iš mašinų lieka tik metalo laužas.

„Mano X’as sudegė už 12,5 tūkst. Už namą draudimas sumokėjo, automobiliai tik civiliniu apdrausti, tai nieko“, – sako A. Urbanavičius.

Ikiteisminį tyrimą policija pradėjo tik atvykusi po padegimo. Tyrimo eigoje paaiškėjo, kad nusikaltimą padaręs vyriškis yra nepakaltinamas dėl savo psichinės būklės. Tad ir žalos atlyginti neprivalo.

Pareigūnams atvykus pirmąjį kartą – padaryta žala siekė kiek daugiau nei tūkstantį. Po padegimo – apie 15 tūkstančių eurų. Tačiau tų pinigų Aleksejui dabar nieks neatlygina. Vyras kaltina aplaidumu pareigūnus, kurie esą neturėjo paleisti vyro po pirmojo iškvietimo.

„Nukentėjusieji ir liudininkai akivaizdžiai įvykio vietoje matė neteisėtą pareigūnų neveikimą. Kai pareigūnai įvykio vietoje tiesiog nesugeba tinkamai užpildyti dokumentacijos, suplėšo lapus ir pildo po 3–4 kartus. Tuomet, pačioj įvykio vietoj, kai kaltininko tėvai irgi prašo sulaikyti jų sūnų, kadangi su juo nesusitvarko, bet pareigūnai nesiima būtinų priemonių“, – teigia nukentėjusiojo teisininkas Darius Šermukšnis.

Aleksejus paprašė policijos atlikti tarnybinį patikrinimą. Policija teigia jį atlikusi, tačiau detales slepia. Paprašyti visuomenei paaiškinti situaciją TV3 žinių žurnalistų, taip pat atsisako.

Norėdamas apskųsti policijos neteisėtą neveikimą Aleksejus to padaryti taip pat negali. Nukentėjusiojo teisininkas teigia, kad negali inicijuoti naujo ikiteisminio tyrimo, nes negauna tarnybinio patikrinimo detalių.

„Mes neturime galimybės inicijuoti ikiteisminio tyrimo, nes vien tik tarnybinio patikrinimo išvada byloja apie tai, kad pareigūnai viską atliko tinkamai. Mes gi negalim skųsti padriko dokumento. Kad žinotume ką skundžiam, turim žinoti, kas tarnybiniame patikrinime buvo“, – kalba D. Šermukšnis.

Tad nei nukentėjusiojo teisininkui, nei pačiam Aleksejui neaišku, kodėl šioje situacijoje nėra kaltų, ir pridarytos žalos jam niekas neatlygina.

„Klausimas – ką slepia policijos pareigūnai. Nes jei iš tikrųjų viską tinkamai atliko, tai klausimas – kur problema pateikti duomenis ir įsitikinti, kad viskas buvo atlikta kaip priklauso“, – svarsto D. Šermukšnis.

Norėdamas prisibelsti iki policijos, vyras imasi kraštutinumu – skelbia bado streiką.

„Šiandien parašiau pareiškimą, kad nuo rytdienos stoju prie policijos badaut 9 val. iki 26 dienos man duotas leidimas. Negaliu niekur prisibelst. Darom be paskolų viską, uždirbam Norvegijoj ir atvežam į Lietuvą, ir vat taip atsitinka, ir tu numestas. Tegul pareigūnai atlygina“, – kalba A. Urbanavičius.

Vyras teigia, kad toliau ieškos tiesos ir kreipsis į teismus.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer