Moterims nagus tvarkantis vilnietis griauna stereotipus: į piktas replikas nekreipia dėmesio

Vis dar vyrauja stereotipas, kad gražūs ir tvarkingi nagai – moterų reikalas. Vis tik, gatvėje sutikus manikiūro meistrą Justiną Vekerotą ir pamačius jo dailiai sutvarkytus, priaugintus ir gražiai nulakuotus nagus, žmonės negaili komplimentų, nors pasitaiko ir tų, kurie žiūrėdami kraipo galvas.

Ketverius metus kitų žmonių nagų grožiu besirūpinantis vilnietis Justinas atviras – vyras grožio srityje vis dar retas reiškinys, tačiau pažymi ir tai, kad vyrai gali būti šios srities profesionalai. Apie meilę grožiui, manikiūrui, darbą grožio srityje bei jo subtilybes, J. Vekerotas pasakojo naujienų portalui tv3.lt.

Grožio sritis traukė nuo vaikystės

Kalbant apie grožio sritį, Justino akyse dega begalinė meilė ir aistra šiai veiklai – greičiausiai, dėl to, kad dar būdamas vaikas mėgavosi kiekvienu momentu, kai galėjo ką nors daryti su plaukais.

„Vaikystėje turėjau potraukį plaukams, kirpimui, plaukų grožiui, bet vėliau perėjau prie makiažo, turėjau potraukį ir vizažui, pats dariausi makiažą sau ir pažįstamiems, kelis kartus grimavau įvairių šou dalyvius, bet dabar esu pametęs tam meilę, pasilieku dirbti su nagais“, – šypteli vaikinas ir priduria, kad greitu metus pradės ir dar vieną veiklą – dirbs su permanentiniu makiažu.

Išbandžius įvairias grožio sritis, galiausiai akį patraukė nagai ir jų priauginimo subtilybės:

„Pirmiausia pamačiau vaizdo įrašą „Youtube“, kaip atliekamas akrilinis nagų priauginimas, pagalvojau, kad būtų visai įdomu pabandyti.“

Įsigijęs, kaip pats sako, reikalingų reikmenų rinkinį vos už 40 eurų, J. Vekerotas ėmė savarankiškai mokytis priauginti nagus – į namus kviesdavo draugus ir pažįstamus, praktikuodavosi tvarkydamas nagus tiek jiems, tiek pats sau.

Galiausiai, jau perkandęs darbo ypatumus ir išmokęs nagų priauginimo pagrindus, vaikinas pabaigė kursus, kur išmoko dar daugiau naujų subtilybių. Dar smagiau, kad visuomet jautė aplinkinių palaikymą, tad stimulo eiti ir daryti buvo dar daugiau.

„Įsivaizdavimas, kad vyrui grožio srityje ne vieta, dar egzistuoja, šį stereotipą sunku sugriauti naujiems draugams, pažįstamiems, kurie yra priešiškai nusiteikę.

Bet sulaukiu labai daug palaikymo iš šeimos, draugų, pažįstamų, giminių – šiuo aspektu man labai pasisekė“, – šypsosi pašnekovas.

Vis dar susiduria su stereotipais

Tik iš namų dirbti išsikrausčius į grožio saloną, teko sulaukti ir ne pačių maloniausių žvilgsnių iš kitų grožio meistrių, iš kurių, kaip pasakoja Justinas, kurį laiko net juto pyktį, kad jis, vyriškosios lyties atstovas, atėjo dirbti ten, kur dominuoja moterys.

„Ir aš, ir dauguma grožio meistrų mąsto, kad kai dirbame toje pačioje sferoje, esame ne konkurentai, o kolegos – gerbiu žmones su tokiu mąstymu. O žmonės, kurie pavydi, laiko mane konkurentu, bet tik jie prieš mane ir su manimi konkuruoja, aš su jais nekonkuruoju“, – atvirauja vaikinas.

Ir žmonės kartais žiūri keistai, kai vyrai ateina dirbti į grožio sritį, tačiau vaikinas sako, kad vyrai geba lygiai taip pat gerai ir profesionaliai atlikti manikiūrus, kirpti plaukus ar daryti makiažus:

„Vis dar vyrauja stereotipas, kad vyrai negali būti grožio srityje, nes jie nesistengia. Tai yra didelis mitas, žinau labai daug vyrų grožio specialistų, kurie yra patys geriausi savo srityje.“

Tiesa, greitai viskas atsistojo į vėžes ir Justinas atsidūrė kolektyve, kuriame yra visuomet laukiamas. Ir klientų ratas ėmė plėstis, o per ketverius metus prisikaupė ir juokingų istorijų:

„Anksčiau neilgai dirbau kitame grožio salone, viena klientė užsirašė ir jai neleido pasirinkti meistro, ją automatiškai užregistravo, o ji nė nepamatė, kad ją priimsiu aš.

Kai atidariau duris, buvo lengvas nusistebėjimas iš jos pusės, bet dabar su šia kliente puikiai sutariame, ji pastoviai lankosi pas mane.

Visko būna – ir nustembančių klienčių, ir klienčių, kurios nori lakuotis kojų nagus, nors joms tai negalima, nes turi ligą. Aišku, viskas priklauso ir nuo Mėnulio fazės, ir nuo sezono (juokiasi).“

Sulaukia ir kreivų žvilgsnių

Gali pasirodyti, kad visą dieną sėdėti ir tvarkyti nagus – nieko sudėtingo, tačiau Justinas atviras, kad paskausta ir nugara, ir riešai, kenčia ir kaklas dėl pastovaus buvimo pasilenkus. Nuovargis jaučiamas ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai, mat pasigražinti ateina įvairiausi žmonės.

„Labai didelė dalis klienčių ateina tiesiog pailsėti, ko aš tikrai nesitikėjau, ateidamas į manikiūro sritį. Bet kai manikiūro meistras iškart pajauti, kada žmogus nori kalbėti, kada ne. Jei nenori, iš karto nutylu, padarau kavos, išsirenkame nagų lako spalvą ir viskas – ilsėkitės, klausykite muzikos.

Bet, aišku, visokių yra klientų, kiti labai atvirauja apie savo asmeninį gyvenimą net per pirmą vizitą. Man tai netrukdo, priešingai, kaip tik labai patinka, įdomu. Būna, kad tiesiog smagiai pasikalbame. Viskas priklauso nuo kliento ir jo nuotaikos“, – pasakoja J. Vekerotas.

Pas Justiną susitvarkyti nagus užsuka ne tik moterys, bet ir vyrai – vieni renkasi įprastą manikiūrą be lakavimo, kiti ryškias spalvas ar net nagų priauginimą. Ir pats vaikinas nebijo pasigražinti, ryškiai nusilakuoti nagus ar juos prisiauginti, todėl nelieka nepastebėtas.

„Visko būna, Vilniuje prasilenki su daug žmonių. Būna, kad nesulaukiu jokios reakcijos, kartais sulaukiu komplimentų.

Būna ir, dažnai toliau nuo centro, kreivų žvilgsnių, ypač iš vyresnio amžiaus žmonių, komentarų, galvos pakraipymų, klausimų, kodėl esu su priaugintais nagais“, – juokiasi Justinas.

Manikiūro meistras atvirauja, kad gražūs nagai jau seniai nebėra tik moterų reikalas – vyrus jis ragina nebijoti apsilankyti grožio salone ir susitvarkyti nagus.

„Vyrai būtinai turi darytis manikiūrą, kad ir be lakavimo, pakanka higieninio manikiūro ir pedikiūro – sutvarkyti odeles, išvalyti panages, patrumpinti nagus, suteikti jiems gražią formą.

Kiek žinau, tai ir moterims patinka, ir jiems patiems bus smagiau, kai odelės neplyšinės. Be to, tai yra higienos forma – kai išsivalome dantis, plauname galvą, apsikerpame, taip apsilankykime ir pas manikiūro meistrą“, – ragina manikiūro meistras J. Vekerotas.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer