Vos 3 savaitės po vestuvių: vilnietis žmonai sudavė 30 smūgių, tramdant jį panaudotas elektrošokas

Skaudus smurto artimoje aplinkoje atvejis – girtas vyras savo vos prieš 3 savaites vestai žmonai sudavė ne mažiau 30 smūgių. Nenurimo Erikas S. ir atvykus pareigūnams, kuriems tramdant vyrą teko panaudoti elektrošoką.

„Blaivus – jis niekada nėra smurtavęs, tačiau vos tik išgeria – iškart pasikeičia. Anksčiau prieš mane jis yra smurtavęs. Vis atleisdavau. Bet dabar esu pasiryžusi skyryboms“, – pasakojo smurtą patyrusi moteris.

Nors smurtautojas išvengė realios laisvės atėmimo bausmės, tačiau elgtis pavyzdingai jis privalės bent jau 1,5 metų. Būtent tokiam laikotarpiui atidėta dėl dviejų epizodų Vilniaus miesto apylinkės teismo paskirta 1 metų ir 3 mėnesių įkalinimo bausmė.

Smurto proveržis

Bylos duomenimis, Erikas S. 2021-ųjų spalio 9-sios vakarą, apie 22.10 val., bute, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio (nustatytas 1,70 promilės girtumo laipsnis), kilus žodiniam konfliktui, smurtavo prieš savo žmoną.

Pirmiausia jis suspaudė moters kairės rankos riešą, o vėliau darbo kambaryje paėmė ultravioletinių spindulių lempą ir trenkė ja žmonai į galvą. Nuo smūgio moteris nukrito ant lovos.

Toliau tęsdamas savo nusikalstamą veiką, jis tris kartus spyrė žmonai į krūtinės sritį ir bandydamas atimti telefoną, kumščiais sudavė ne mažiau 30 smūgių nukentėjusiajai į abi rankas, tokiais savo veiksmais sukeldamas jai fizinį skausmą.

Į įvykio vietą policijos pareigūnai atvyko apie 23 val. Erikas S. pasipriešino vyriausiesiems patruliams. Sulaikymo ir dalinės apžiūros metu dešine koja spyrė vienam jų į koją. Dar mosikuodamas rankomis bandė suduoti kitam pareigūnui.

Nieko nepamena

Teisiamajame posėdyje Erikas S. parodė, kad metus laiko nevartojo alkoholio nuo to įvykio, kai padarė avariją, įvažiavo į stotelę. Nežino, kodėl tą dieną, kai įvyko konfliktas su žmona, norėjo išgerti.

Tiesiog taip gavosi. Išgėrė butelį, tada dar antrą butelį, ir daugiau nieko nepamena. Pamena tik tai, kad atėjo policija, gavo elektrošoko ir atsidūrė areštinėje. Jis kai išgeria, jam darosi negerai su galva. Gėrė degtinę.

Blaivus niekada nėra skriaudęs savo žmonos. Vyras visiškai pripažino savo kaltę. Jei žmona sako, kad jis ją sumušė, vadinasi, taip ir buvo. Gali taip būti, kad jis spaudė žmonai riešą. Dėl lempos ir dėl spyrių, jis negalėjo nieko pasakyti, nes neprisiminė.

Atsiminė tik, kai policija atvažiavo ir į jį paleido tazerį. Konfliktas kilo dėl jo kaltės, nes jis norėjo pasiimti pinigus ir automobilio raktus. Dėl pasipriešinimo policijos pareigūnams kaltę vyras taip pat pripažino.

Smurtautojas prisiminė, kad buvo parverstas ant žemės, jam buvo suleisti du tazeriai, todėl jis spardėsi, muistėsi ir spyrė pareigūnui. Pridūrė, kad vaizdo įraše nesimato, kaip jis spyrė pareigūnui, matosi, kaip prieš jį panaudoja elektrošoką.

Vyras aiškino, kad priklausomybės alkoholiui neturi, bet sutiktų su kursais dėl gydymo. Smurtautojas pridūrė, kad nuo įvykio dienos nevartoja alkoholio.

Ketina skirtis

Ikiteisminio tyrimo metu nukentėjusioji pasakojo, kad tarp jos ir neblaivaus vyro įvyko žodinis konfliktas, kurio metu jis atėmė jai priklausančio automobilio BMW raktelius bei mobilaus ryšio telefoną.

Jai bandant atimti minėto automobilio raktelius, vyras moteriai tyčia su dešine koja tris kartus įspyrė į krūtinės sritį, taip sukeldamas fizinį skausmą. Jai atėmus mobilaus ryšio telefoną, jis su dešine ranka keletą kartų trenkė jai per rankas, bandydamas atimti mobilaus ryšio telefoną.

Prieš tai jis taip pat smurtavo ir ji kreipėsi į policiją. Namuose kitame kambaryje buvo du vaikai, tačiau dukros konflikto nematė. Moteris pasakojo, kad su vyru kartu gyvena virš 4 metų, bet susituokę buvo vos 3 savaites.

Kartu turi bendrą dukrą. Per 4 metus bendro gyvenimo Erikas S. dažnai prieš ją smurtaudavo. Jis visą laiką konfliktus pradėdavo išgėręs, iškeldavo pavydo scenas, pradėdavo kabinėtis prie smulkmenų.

Ankščiau buvo kviesta policija, buvo pradėti ikiteisminiai tyrimai, tačiau jie pasibaigdavo jų susitaikymu, bet šį kartą moteris nusprendė su juo skirtis. Anot jos, vyras išgėręs visą laiką tampa agresyvus, piktas, o kol būna blaivas, taip nesielgia ir nėra jos mušęs.

Ji turi vieną dukrą nuo kito vyro. Pastarosios, anot nukentėjusiosios, Erikas S. nepripažįsta, laiko pyktį, o jų bendrą dukrą myli. Tą vakarą ji su vyru kartu nuvažiavo į parduotuvę apsipirkti. Erikas S. nusipirko alkoholio, nors ji prašė to nedaryti.

Kai grįžo namo, jis pradėjo gerti. Ji alkoholį norėjo atimti, bet matė, kad sutuoktinis dėl to pradėjo pykti, todėl neatiminėjo alkoholio, nes išsigando. Kol jis vartojo alkoholį, ji sėdėjo kartu su juo, bet alkoholio nevartojo, kalbėjo su vyru gražiai, stengėsi šnekėti taip, kad nekiltų konfliktas.

Tada ji nuėjo į tualetą, o kai išėjo vyras jai pradėjo priekaištauti, kad kol ji buvo tualete, telefonu bendravo su kitais vyrais. Ji jam bandė paaiškinti, kad su kitais vyrais nebendravo. Sutuoktinis vadino ją necenzūriniais žodžiais. Ji apsiverkė, klausė, kodėl jis taip ją vadina.

Vyras jai priekaištavo, kad ji per mažai su juo mylisi, jog bendrauja su kitais vyrais. Sutuoktinis esą net sakė, kad ją užmuš, atims vaikus. Jis pats nusiėmė savo vestuvinį žiedą, tada pačiupo jos kairę ranką ir nuo piršto nutraukė sužadėtuvių ir vestuvinį žiedą.

Smurtas tęsėsi visame bute. Vyras ne tik smurtavo prieš moterį, bet ir daužė viską aplinkui. Nukentėjusiajai pavyko paskambinti pagalbos telefonu. Tai išgirdęs Erikas S. dar labiau supyko ir dar kartą spyrė jai į krūtinę.

Lygtinė bausmė

Teismas Eriką S. pripažino kaltu tiek dėl smurto prieš moterį, tiek dėl pasipriešinimo policijos pareigūnams. Už tai jam paskirta subendrinta laisvės atėmimo baumė 1 metams 3 mėnesiams. Tačiau jos vykdymas atidėtas 1,5 metų laikotarpiui.

Smurtautojas įpareigotas gydytis priklausomybę alkoholiui, neišvykti už gyvenamosios vietos miesto (rajono) ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo ir per 10 mėnesių sudalyvauti smurtinį elgesį keičiančiose programose.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui per Vilniaus miesto apylinkės teismą.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer