Naglis Šulija atskleidė, kiek ilgai Lietuvoje truks kaitra

Lietuvoje šiandien buvo menkai debesuoti, saulėti orai. Kai kur palijo, bet nedaug. Artimiausią naktį įsivyraus menkai debesuotas dangus, vasariško lietaus su perkūnija bus tiktai šalies vakaruose. Dieną palis daug kur, vietomis smarkiai, su perkūnija ir kruša, praneša sinoptikas Naglis Šulija.

Anot jo, mūsų link plaukia oras iš pietryčių, maždaug nuo Kaspijos jūros. Dėl to net žemiausia temperatūra paryčiais bus apie 15–17 laipsnių šilumos. Rytoj padedant saulei temperatūra kils iki 25–28 laipsnių šilumos, gaiviau bus ten, kur palis.

„Kitaip tariant, kaitri vasara bus ir rytoj. Naktį palis vietomis šalies vakaruose, dieną daug kur, ir naktį, ir dieną kai kur lietus gali būti smarkus, su perkūnija ir net kruša. Naktį atvės iki 15–17 laipsnių, dieną kais iki 25–28, gaiviau bus tiktai ten, kur lis“, – nurodo N. Šulija.

Atsakė, ar kaitra atslūgs

Sekmadienio naktį vietomis, dieną daugiausia šalies vakaruose vėl bus vasariško lietaus su perkūnija. Naktį atvės iki 15–17, dieną kais iki 27–29 laipsnių šilumos, pirmadienį lietaus tikimybė menka, naktį atvės iki 14–16, prie jūros bus apie 18, dieną vėl 27–29 laipsniai šilumos. 

„Kitos savaitės pradžia irgi bus karšta, vėliau kaitra kiek atslūgs, bet vis tiek bus šilta“, – sako sinoptikas.

Orai Europoje

Orus Europoje rytoj lems aukšto arba aukštesnio slėgio sritys. Žemas slėgis nustumtas į žemyno pakraščius.

Dideli saulėtų orų plotai rytoj bus žemyno rytuose. Kitur vyraus debesuoti su pragiedrėjimais orai.

Pietinėje Suomijos dalyje ir Estijoje rytoj bus taip pat karšta kaip Moldovoje. Vakarų Europoje bus gaiviau.

Romoje rytoj bus debesuota, lietinga ir 21 šilumos, Barselonoje saulė pro debesis ir šils iki 21. Paryžiuje truputį palis ir taip pat 21 laipsnis, Londone daug saulės, bet šils iki 19. Berlyne bus sausa, saulėta ir 24 šilumos, Varšuvoje truputį palis ir šils iki 27 laipsnių.

www.tv3.lt

Site Footer