Naujasis NATO kariuomenės Europoje vadas laisvai kalba rusiškai

Naujuoju JAV vadavietės Europoje ir NATO kariuomenės vadu nuo liepos 1-osios tapo amerikiečių generolas Christopheris Cavoli, turintis daug patirties Rusijos klausimais.

„Politico“ pažymim, kad Ch. Cavoli laisvai kalba rusiškai ir turi magistro išsilavinimą Jeilio universitete, baigė Rusų studijas (Russian studies). Jis taip pat anksčiau yra dirbęs Rusijos klausimais Pentagono jungtiniame štabe ir dukart tiesiogiai vadovavo kariuomenei Afganistane.

Tuometinėje Vakarų Vokietijoje, JAV karinės bazės karių šeimoje gimęs Ch. Cavoli laisvai kalba ne tik rusų, bet ir italų bei prancūzų kalbomis. Bakalauro laipsnį jis įgijo kitame prestižiniame universitete – Prinstone. Ten jis studijavo biologijos mokslus.

Darbas Europoje jam nebus naujiena, pastaruosius ketverius metus 4 žvaigždučių amerikiečių generolas gyveno ir dirbo Vokietijoje.

Prieš jo paskyrimą vykusiuose klausymuose JAV Senate Ch. Cavoli pareiškė, kad su nekantrumu laukia Suomijos ir Švedijos įsitraukimo į NATO. Jo teigimu, abi šalys suteiks nemažai galimybių nuo jau nuo pirmųjų dienų.

Be to, jis pasisako už NATO šalių gynybai skiriamų lėšų didinimą. Jo manymu, turi būti skiriama bent jau tiek, kiek ir yra įsipareigota pagal sutartį – 2 proc. BVP.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer