Sjevjerodonecke rusai vadu paskyrė 9 klases baigusį žmogų, sako vietos pareigūnas

Rusų kariai okupuotame Sjevjerodonecke vadu paskyrė devynias klases baigusį žmogų, sako Luhansko srities vadovas Serhijus Haidajus.

Apie tai ir apie situaciją Luhansko srityje S. Haidajus paskelbė savo „Telegram“ kanale.

Anot jo, šiuo metu rusų kariai yra Lysyčansko pakraštyje, tačiau apie gatvių kovas kol kas nekalbama, rusai miestą apšaudo iš kelių pusių.

„Prie Lysyčansko yra daug priešo artilerijos ir personalo. Lysyčanskas nėra apsuptas“, – sakė jis.

Srities vadovas patarė civiliams gyventojams nepalikti savo slėptuvių, mat evakuacija iš miesto šiuo metu yra neįmanoma.

„Sjevjerodonetske rusai paskyrė „vadą“, turintį 9 klasių išsilavinimą, žmogus išvis nesupranta, kaip tvarkyti miestą“, – teigė S. Haidajus.

Anot jo, okupantai regiono centre infrastruktūros neatkurs, nes ją visiškai sugriovė.

„Jei yra galimybė, patariu žmonėms palikti okupuotą Sjevjerodonecką“, – apibendrino S. Haidajus.

Primename, kad Rusijos kariuomenė ankstyvą vasario 24 d. rytą įsiveržė į Ukrainą. Kremlius Ukrainai karo oficialiai nepaskelbė – Rusijos valdžia plataus masto karo veiksmus pavadino „specialia operacija“, kurios tikslas, be kita ko, yra ir ukrainiečių „nutautinimas“.

Priešas pirmiausia numetė bombas ant karinių objektų, o vėliau apšaudė civilinius pastatus. Daugelis pasaulio šalių, įskaitant JAV, ES valstybės narės, Kanadą, Japoniją ir Australiją, Rusijai įvedė naujas sankcijas, didžiosios įmonės pradėjo stabdyti bendradarbiavimą su Rusija.

Rusijos kariuomenė nuo pirmos karo dienos aršiai bombarduoja Ukrainos teritoriją, civilius pastatus, nors tikina, kad taikosi tik į karinius ar strateginės paskirties objektus. Rusijos puolimo metu jau žuvo tūkstančiai civilių. Karo metu faktiškai sunaikintas Mariupolis ir Lymanas, pastarosiomis savaitėmis vyksta aršūs mūšiai dėl Sjevjerodonecko ir kitų Donbaso miestų. Sjevjerodoneckas neseniai pateko į rusų rankas.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer