Naujausia Naglio Šulijos orų prognozė: „Gražieji orai sugrįžta“

Orus Europoje penktadienį lems viena labai didelė aukšto slėgio sritis; žemam slėgiui beveik neliks vietos, sako sinoptikas Naglis Šulija.

Ketvirtadienį Lietuvoje buvo ramūs, daug kur saulėti orai. Artimiausią naktį storesnių debesų bus tiktai Pietų Lietuvoje, bet ir ten lietaus tikimybė menka, kitur debesys bus ploni, nestigs ir pragiedrėjimų. Rytoj vyraus šviesūs, menkai debesuoti orai, bus daug saulės, o lietaus nebus.

Lietuvos link jau pradėjo savo kelią oras iš šiaurės, dėl to žemiausia nakties temperatūra bus nevienoda – nuo 2–4 laipsnių šilumos šalies šiaurėje iki 8–10 pietuose. Šiaurėje ir nesmarkių šalnų gali būti. Saulėtą dieną oras sušils iki 17–19 laipsnių šilumos.

„Kitaip tariant, gražieji orai grįžta“,– sako N. Šulija.

Debesuotumas dažniausiai bus menkas, dieną bus daug saulės, lietaus nenumatoma, vėjas kad ir šiaurinių krypčių, bet silpnas. Žemiausia temperatūra bus nuo 2 iki 10 laipsnių šilumos, kai kur bus menkų šalnų, dieną bus iki 17–19 laipsnių šilumos.

Per kitas dvi paras orai bus labai panašūs – debesuotumas bus menkas arba visai jokio, lietaus – nė lašo. Naktimis oras atvės iki 6–8 ir 7–9 laipsnių, šalnų jau nebenumatoma, dieną bus iki 20–22 ir 21–23 ar net 24 laipsnių šilumos.

„Ką gi, savaitės pabaigoje sulauksime puikių lietuviškai vasarai būdingų orų. Panašu, kad jie įsitvirtina ilgesniam laikui“,– teigia sinoptikas.

Vis daugiau saulės bus Pietų Skandinavijoje ir Baltijos šalyse, kitur dangų dengs įvairaus storio debesys.

Vasariškai karšta – Ukrainoje ir Moldovoje

Vasariškai šilta, net karšta penktadienį bus Ukrainoje ir Moldovoje, kitur orai bus gerokai gaivesni ar net vėsūs.

Romoje rytoj debesuota, lietinga ir 21 laipsnis šilumos, Barselonoje daug saulės ir taip pat 21 laipsnis. Paryžiuje saulė pro debesis ir 18, Londone debesuota, lietinga ir 16 laipsnių šilumos. Berlyne debesuota, nelis ir 17, Varšuvoje taip pat debesuota, nelis ir 15 laipsnių šilumos.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer