Nausėda pasirašė įstatymus dėl Švedijos ir Suomijos narystės NATO

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį pasirašė Seimo priimtus įstatymus, kuriais išreiškiamas pritarimas Švedijos ir Suomijos prisijungimui prie Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos (NATO), tuo pabaigdamas susitarimų ratifikavimo procedūrą Lietuvoje, rašoma prezidentūros pranešime.

Pasak šalies vadovo, Švedijos ir Suomijos narystė yra svarbus žingsnis stiprinant Baltijos jūros regiono ir rytinio NATO flango saugumą. Todėl Lietuva nuosekliai palaikė šiaurės kaimynių siekį tapti Aljanso narėmis.

„Tai yra istorinis sprendimas ir istorinė galimybė NATO tapti dar stipresniu ir dar pajėgesniu Aljansu. Suomija ir Švedija yra mūsų Šiaurės ir Baltijos šeimos narės. Džiaugiuosi, kad mūsų bendradarbiavimas saugumo srityje dabar pakils į naują lygį“, – teigė Prezidentas.

Šalies vadovas pabrėžė, kad tikisi sklandaus ir greito Švedijos ir Suomijos stojimo į NATO proceso. Birželio mėnesį vykusiame NATO viršūnių susitikime šalys pateikė stojimo į Aljansą prašymus. Tam, kad stojimo procedūra būtų užbaigta, visos NATO narės turi pritarti Švedijos ir Suomijos stojimui.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer