Navalnas duoda į teismą pataisos koloniją, kurioje jis kalinamas: prižiūrėtojai verčia šalti

Įkalintas Rusijos opozicijos lyderis Aleksejus Navalnas pirmadienį pareiškė paduodantis į teismą savo griežtojo režimo pataisos koloniją, kuri iki šiol neišdavė jam žieminių batų, nors temperatūra Rusijoje nukrito žemiau nulio.

„Reiškiu ieškinį savo kolonijai ir reikalauju, kad man būtų išduoti žieminiai batai“, – socialiniame tinkle „Twitter“ rašė A. Navalnas.

46 metų vyras atlieka devynerių metų laisvės atėmimo bausmę griežtojo režimo pataisos kolonijoje netoli Vladimiro miesto, esančio už maždaug 230 km į rytus nuo Maskvos. Temperatūra ten pirmadienį nukrito iki minus 6 laipsnių Celsijaus.

A. Navalno teigimu, pataisos kolonijoje jau „kelias savaites“ dėvimi žieminiai drabužiai, tačiau prižiūrėtojai atsisakė duoti jam batus.

„Mano piktieji kalėjimo prižiūrėtojai begėdiškai neduoda man žieminių batų“, – rašoma įraše.

Jis teigė, kad dėl netinkamos aprangos tenka rinktis, ar apskritai neiti į lauką, ar susirgti, o tai, pasak jo, kalėjime „griežtai nerekomenduojama“.

Kovotojas su korupcija, 2020 metais išgyvenęs bandymą jį nunuodyti sovietų sukurta kovine nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“, pridūrė, kad jau anksčiau buvo čia susirgęs.

„Mano mankštinimosi kiemas – ledu padengtas betoninis šulinys, mažesnis už mano kamerą. Kažin, ar gali juo vaikščioti su rudeniniais batais“, – pareiškė jis.

„Bet turi vaikščioti. Tai vienintelės 1,5 valandos gryno oro čia gali gauti“, – pridūrė vyras.

A. Navalnas iš kalėjimo pasmerkė Rusijos prezidento Vladimiro Putino puolimą Ukrainoje.

Pirmadienį jis sakė, kad pastaruoju metu gavo „daug laiškų apie depresiją, niūrumą ir apatiją“, todėl paragino rusus „pralinksmėti“.

„Pabaikite savo moliūgų latės kavą ir eikite ką nors daryti, kad priartintumėte Rusiją prie laisvės“, – rašė jis sau įprastu ironišku stiliumi.

A. Navalnas, kurio vardą V. Putinas atsisako viešai tarti, pastaraisiais metais buvo vienintelis Rusijoje opozicijos politikas, sugebėjęs sutelkti protestus visos šalies mastu.

Neseniai jis teigė, kad kolonijos vadovybė jį laiko vienutėje, kartais iš jos išleisdama.

A. Navalnas buvo suimtas praėjusiais metais, kai grįžo į gimtinę iš Vokietijos, kur gydėsi po minėtos nuodų atakos. Dėl apnuodijimo jis kaltina Rusijos valdžią, bet Kremlius neigia, kad yra su tuo kaip nors susijęs.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer