Rusija: Lietuva pradėjo Kaliningrado blokadą, tai yra tiesioginė agresija, būsime priversti gintis

Rusijos politikai ir propagandinė televizija užsipuolė Lietuvą dėl sprendimo neleisti tranzitu gabentis ES sankcijų sąraše esančių prekių į Kaliningradą. Rusijos atstovų teigimu, tai yra grubiausias tarptautinės teisės pažeidimas ir žada reaguoti.

„Lietuvos rankomis NATO pradeda Rusijos regiono blokadą. Tai yra tiesioginė agresija prieš Rusiją, būsime priversti gintis“, – pareiškė Rusijos Federacijos Tarybos narys Andrejus Klimovas.

Jo teigimu, blokados pradžią „galima vertinti kaip tiesioginę agresiją Rusijos atžvilgiu, faktiškai verčiančią mus nedelsiant imtis atitinkamų savigynos veiksmų“.

Kiek anksčiau buvęs ukrainiečių diplomatas, tačiau po 2013-2014 m. Maidano įvykių pasprukęs į Maskvą Rostislavas Iščenka pareiškė, kad dalinė Kaliningrado transporto blokada, kurią neseniai paskelbė taikysianti Lietuva, yra pretekstas skelbti karą.

Nuolatinis propagandinių Rusijos televizijos šou laidų dalyvis portalui „Ukraina.ru“ postringavo, kad karą galima skelbti dėl to, kad Vilnius „pažeidė Maskvos teisę į prieigą prie savų teritorijų“.

„Šis sprendimas yra savižudiškas, nes tai yra aiškus casus belli (pretekstas skelbti karą). Tarptautinė teisė vienareikšmiškai garantuoja bet kuriai valstybei prieigą prie savo eksklavo, traktuojant bet kokį trukdymą tam kaip agresiją“, – aiškino jis.

Lietuvos ir ES sprendimas

Skirtingai nei skelbia rusų propagandinis ruporas, Lietuva neįvedė Rusijai sausumos kelių blokados, o informavo, kad tranzitu nebus galima vežti prekių, kurioms taikomos Europos Sąjungos sankcijos.

Tranzito ribojimai buvo įvesti birželio 18-ąją ir apima 40-50 proc. visos transportuojamų prekių apimties.

Balandžio mėnesį Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovas, viceministras Aleksandras Gruško žurnalistams pareiškė, kad „galimos Europos šalių avantiūros, nukreiptos į Kaliningrado blokadą, – žaidimas su ugnimi“.

„Labai tikiuosi, kad Europos sveikas protas kažkaip neleis nukrypti į kažkokius žaidimus aplink Kaliningradą. Manau, kad daugelis supranta – tai yra žaidimas su ugnimi“, – cituojamas jis „RIA Novosti“.

Kaliningrado gubernatorius Antonas Alichanovas taip pat balandžio mėnesį dar teigė, kad nesibaimina blokados, nes Kaliningradas bet kokiu atveju visada turės jūrų ir oro transportą, „nepriklausomai nuo to, kokie sprendimai būtų priimami ES“. „Ačiū Dievui, čia jau geografija mūsų pusėje“, – aiškino jis.

Tiesa, netrukus po Lietuvos sprendimo jis paskelbė, kad tai yra „grubiausias ir neteisėtas pažeidimas“.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer