Neįtikėtina – vos už 300 km nuo Lietuvos sniegas ir šaltis paralyžiavo kelius: „Stoviu čia dvylika valandų“

Vos už kelių šimtų kilometrų nuo Lietuvos – didžiulės sniego pusnys ir žiemiški šalčiai. Švedijoje jau užfiksuota šalčiausia temperatūra per ketvirtį amžiaus. O Jungtinėje Karalystėje ir Prancūzijoje audra paskandino miestus – dėl nesibaigiančio lietaus kilo antras potvynis per tris mėnesius.

Vos už daugiau nei 300 kilometrų į vakarus nuo Klaipėdos, Švedijos regione, didžiulės sniego pusnys paralyžiavo kelius. Vietiniai jau susitaikė automobiliuose sėdėti valandų valandas.

„Stoviu čia dvylika valandų, tuoj bus trylika. Tai kaip ir aišku“, – sako vairuotoja Petra Bentz.

Žiemiški orai apėmė visą Švediją. Štai šiaurinėje šalies dalyje užfiksuota žemiausia temperatūra per paskutinius 25-erius metus. Ji nukrito iki 43 laipsnių žemiau nulio.

Dviem šimtais kilometrų nuo matavimo stoties Kvikjoke nutolusiame Liuleo mieste naktį temperatūra krito kukliau – iki 35–38 laipsnių.

„Buvo labai šalta, dingo elektra. Atsikėliau pažiūrėti, kiek laipsnių. Rodė minus 38. Turėjau eiti užkurti krosnį.“

Gelbėti keliuose įstrigusių žmonių važiuoja kariuomenės vikšrinės mašinos. Tikimasi, kad užpustytus kelius penktadienį pavyks visiškai atlaisvinti.

Skęsta ir kitos šalys

O maždaug 600 kilometrų į vakarus nuo Švedijos, Jungtinėje Karalystėje, nenustoja lyti ir stiprūs vėjai pučia. Iš sraigtasparnio gelbėtojai stebi, kaip skęsta Anglijos ir Velso miestai.

Skęsta ir šiaurinė Prancūzijos dalis. Arko miestelyje gelbėtojai evakuoja žmones.

„Antrą kartą kenčiame nuo potvynių dėl kylančio vandens lygio. Mus ką tik evakavo ugniagesiai, važiuosime kur nors apsigyventi, nes mūsų namas jau yra apsemtas pusę metro“, – sako Arko gyventojas Anthony Richevin.

Tai jau antras potvynis Šiaurės Prancūzijoje per tris mėnesius. Meteorologai numato, kad lietus sems prancūzus dar iki penktadienio. Pranešama, kad lietus skandina ir kaimyninę Vokietiją.

www.tv3.lt

Site Footer