Nidoje bręsta pokyčiai: sieks iš kurorto išprašyti lengvuosius automobilius

Nida stengiasi tapti ramiausiu ir tyliausiu Lietuvos kurortu. Vietos valdžia nurodė jau šią vasarą visus renginius baigti iki 22 valandos, o po kelerių metų planuoja iš kurorto išguiti ir automobilius.

Vietos verslininkai sako, kad dėl tokių sprendimų barai ir klubai bus priversti užsidaryti, o per Jonines paparčio žiedo poilsiautojai galės ieškoti nebent savo kambariuose.

Gan varganai atrodanti automobilių stovėjimo aikštelė prie vieno iš įvažiavimų į Nidą, jau nuo 2025-ųjų gali atrodyti kitaip. Dviejų lygių aikštelėje tilptų 750 lengvųjų mašinų ir per dvidešimt autobusų. Ant stogo veiktų saulės baterijų parkas. Taip Nidos valdžia nori iš kurorto išprašyti lengvuosius automobilius.

Atvykę poilsiautojai jais Nidoje galėtų važinėti tik dvi valandas, išsikrauti daiktus, o po to mašinas paliktų aikštelėje ir į laikinus namus keliautų kitokiomis transporto priemonėmis.

„Galėtų būti golfo mašinėlės ar dar kokios transporto priemonės, ar traukinukai, ar kažkas, kurie suvežiotų visus iki viešbučių, iki tos vietos, kur gyvena. Ten turėtų būti dviračių nuomos, kitokio transporto“, – pasakoja Neringos meras Darius Jasaitis.

Tiesa, kol kas tai tik projektas, kuriam turės pritarti ne tik kurorto valdžia, bet ir patys nidiškiai. Žinoma, jiems gyventi bus ramiau, o štai ratuotų kurorto svečių nuomonės išsiskyrė:

„Kai kuriose Prancūzijos vietose mes taip pat turime tokią sistemą, tačiau ji nebėra tokia populiari. – Kodėl? – Prancūzai nebemėgsta vaikščioti pėsčiomis.“

„Aš už tokias iniciatyvas, kad mašinos stovėtų aikštelėse, kad nesivažinėtų nuo taško iki taško.“

„Kai esi su vaiku, tai tų daiktų labai daug ir neįsivaizduoju, kaip reikėtų, per kiek kartų reikėtų čia suvaikščioti. Aišku, iš tos pusės, kad saugo gamtą tai gerai, bet iš tos praktinės…“

„Iš tikrųjų, visai gerai gal. Gal mažiau to eismo būtų, žmonėms daugiau vietos. Kažkokių gal renginių galėtų daugiau surengti.“

Tačiau, panašu, kad ir renginių Nidoje sumažės. Bent jau taip prognozuoja vietos verslininkai. Mat nauju miesto valdžios vienbalsiu sprendimu visi vasaros renginiai viešose vietose turi baigtis iki 22 valandos.

„Tai yra kurortas. Visų pirma, tai labai populiarus, labai gražus kurortas, mes turime beprotiškai daug gražių renginių, nuo „live“ pasirodymų mūsų Lietuvos ir užsienio artistų. Ir tai, kad mes 10 valandą, birželio viduryje, per Jonines eisim, būsim tylos tokioje zonoje, tai yra keista. Labai, labai keista“, – sako „Smagi Nida“ direktorius Paulius Ignatavičius.

„Aš pats irgi žiūriu kritiškai į šį sprendimą, tačiau tarybai būtų paspirtis ar parama persvarstyti jį, jeigu atsirastų iš verslo, iš vietinių gyventojų kitokia nuomonė“, – teigia D. Jasaitis.

O kitokios nuomonės – apsčiai. Neringiškiai net kviečia pasirašyti peticiją, kuria reikalauja sprendimą atšaukti:

„Buvo nueita paprasčiausiu keliu ir priimtas draudimas. Kalbame ne tik apie vakarėlius kažkokius, kalbame ir apie koncertus, apie Joninių laužus, kalbame apie naktinį tinklinį“, – sako peticijos autorius Matas Lasauskas.

„Mes vakar lauke buvome ilgiau nei iki 22 valandos ir tikrai būtų gerai šiltomis vasaros naktimis sėdėti terasose ir kažką gurkšnoti. Tai 22 valanda tikrai yra per anksti viską uždaryti.“

„Nieko baisaus. Užtenka ir dienos. Apskritai Nida yra tokia, kur „ant ramybės“.“

„Nida yra tokia vieta, net ir poilsio kad ir, vis tiek žmonės čia atvažiuoja gerai praleisti laiką ir dažniausiai visi renginiai yra po 22 valandos.“

Ar apsigalvos Neringos valdžia bus aišku per Tarybos posėdį paskutinį birželio ketvirtadienį. Kitas toks įvyks tik rugpjūčio pabaigoje. Tad triukšminga ar rami ši ir ateinančios vasaros bus kurorte paaiškės birželio trisdešimtą dieną.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer