Nuo karo bėgusi ukrainietė Ana pagimdė kūdikį Lietuvoje – ją priglaudusi Lina pasigenda pagalbos

Iš karo krečiamos Ukrainos į Lietuvą pabėgusi Ana pagimdė kūdikį nepavydėtinose sąlygose. Mažylis nė karto nėra matęs savo kariauti likusio tėčio, o jo mamai ramybės neduoda nežinomybė dėl rytojaus. Jauną moterį ir jos mamą priglaudė lietuvė Lina, kuri visomis išgalėmis stengiasi sukurti kuo geresnes sąlygas ukrainietėms. Tačiau moteris viską turi daryti savo lėšomis, nes pagalbos iš valstybės nesulaukia, todėl kreipėsi į laidą „TV Pagalba“.

Šių metų vasario pabaigą Ana atsimins visą likusį gyvenimą. Agresorei Rusijai užpuolus Ukrainą, palikti šalį buvo priversti šimtai tūkstančių žmonių. Dvi karo pabėgėlės – tuo metu besilaukianti Ana ir jos mama – atsidūrė nedidelėje Lietuvos gyvenvietėje, kur jas priglaudė be galo plačios širdies lietuvė Lina.

„Išvykome, nes buvo sudėtingas nėštumas, buvo persileidimo tikimybė“, – pasakojo Anos mama.

Jaunos moters širdies draugas ir vaikelio tėvas liko Ukrainoje, padėti ginti tėvynės. Lietuvoje gimusį sūnų vyras matė tik telefonu, o kol šis kovoja, kad šeima turėtų, kur grįžti, moterys su vaikeliu laukia karo pabaigos ne pačios geriausios būklės Linos namelyje.

„Mes esame labai laimingos, kad likimas suvedė su tokiais žmonėmis. Nuoširdesnių, atsakingesnių… Jie mus priėmė kaip savus. Jie pergyvena, kad nėra vandens, kad prastos sąlygos, kiek pinigų jau išleido dėl mūsų. Aš juk suprantu, kad tai sunkiai uždirbama. Jiems juk ir savų problemų netrūksta – šeima, vaikai. Aš jaučiuosi, kad pas seserį atvykau“, – padėkos žodžių Linos šeimai negailėjo Anos mama.

„Kodėl mes tai darome – aš pati nežinau. Bet darome. Kad joms būtų patogiau. Dūšia taip sako. Jos mums kaip šeimos nariai“, – savo pasirinkimą padėti ukrainiečių šeimai aiškino Lina.

Tačiau moteris nesulaukia jokios pagalbos iš vietos seniūnijos. Linos šeima savo lėšomis įvedė vandentiekį, rūpinasi malkomis, padarė būtiniausią remontą. Bet nei moteris, nei ukrainietės nesiskundžia ir sako, kad jos tikrai išgyvens. Lina nesupranta tik vieno – kam valstybė skambiai deklaruoja apie pagalbą nuo karo bėgantiems žmonėms, jei realiai tai neveikia.

Dirbti negali nei kūdikį auginanti Ana, nei po operacijos esanti jos mama. Tiesa, ukrainiečių šeima gaus socialinę išmoką – po 130 eurų kiekvienam. Bet to toli gražu neužtenka nei sauskelnėms, nei kitiems vaikeliui būtiniems dalykams, nei kietajam kurui, kuriuo galėtų šildytis.

Kai Lina kreipėsi pagalbos į valstybės institucijas, ji sulaukė šokiruojančio atsakymo – jokia pagalba šeimai nepriklauso. Namelyje yra registruoti čia negyvenantys Linos vaikai, todėl bendrai suskaičiavus visų oficialių gyventojų pajamas, jokia kompensacija karo pabėgėlėms nepriklauso.

Ar „TV Pagalbos“ komanda rado būdą padėti šiai šeimai, pamatykite vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje.

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer