Obeliuose siautėjo vyras su oriniu ginklu – gyventojai išsigandę: „Kitą kartą ateis ir su tikru šaus“

Tikros šaudynės, kurias Obelių miestelyje surengė vietinis chuliganas – jis šaudė iš orinio pistoleto. Vėlų vakarą vyras apšaudė savarankiško gyvenimo namų langus.

Nors oriniu ginklu šaulys žalos nepadarė, vaizdo stebėjimo kameros, į kurias taip pat taikėsi ginkluotas atėjūnas, vyrą nufilmavo, o policija dar tą patį vakarą šaulį sulaikė. Paaiškėjo, kad ginklo girtas gretimo kaimo chuliganas griebėsi iš keršto dėl moters.

Vaizdo stebėjimo kameros užfiksavo, kaip ginkluotas šaulys pribėga prie lango, kelis kartus iššauna, tada ginklą pasuka į vaizdo stebėjimo kamerą – šauna dar kelis kartus ir sprunka.

„Visokių psichų yra, čia gudrus nedarytų taip“, – sako savarankiško gyvenimo namų gyventoja Danutė.

Šaulį su cigarete dantyse ir ginklu rankose Obelių savarankiško gyvenimo namuose įrengtos vaizdo stebėjimo kameros užfiksavo prieš 10 valandą vakaro.

„Budėtojas pastebėjo pravažiuojančią mašiną, lyg ir nieko, važiuojančių daug, o po to grįžinėja ta mašina ir vėl ji sugrįžo trečią kartą, ir išlipęs vyriškis pribėgo prie lango, ir šovė du kartus, šovė į vaizdo stebėjimo kamerą ir į langą“, – komentuoja Rokiškio socialinės paramos centro direktorė Jolanta Paukštienė.

Kabinete tuo metu buvęs budėtojas išgirdęs šūvius suskubo kviesti policiją. Šaulys toli nepaspruko – netrukus pareigūnai jį girtą rado gretimame kaime.

„Asmuo, panaudojęs orinį šaunamąjį ginklą, sulaikytas savo namuose, neblaivus, jam nustatytas vidutinis girtumas“, – teigia Panevėžio policijos atstovė Rasa Meištė.

Aiškėja, kam buvo skirti girto šaulio šūviai.

„Turbūt tas padauža, kaip jį pavadinti, norėjo suvedinėti sąskaitas su kai kuriuo gyventoju, tačiau nežinojo kuriam lange, šviesa buvo budėtojų kabinete“, – kalba J. Paukštienė.

Nedideliame miestelyje netruko pasklisti gandas dėl ko šaulys griebėsi ginklo – norėjo pagąsdinti vieną savarankiško gyvenimo namų gyventoją.

„Ponią kalbino jo tikriausiai. – Tai čia iš keršto? – Jo“, – sako Rokiškio rajono gyventojas Gintautas.

„Žmoną, kad rušijo kažkas, anas supyko ir šaudė. Žinot patys, kaip gaunasi, negaliu pasakyti atvirai“, – kalba Rokiškio rajono gyventojas Vytautas.

Nei su šauliu, nei su jo keršto taikiniu pasikalbėti nepavyko. O štai policijai oriniu ginklu šaudęs 47-erių vyras puikiai žinomas.

„Tai Rokiškio rajono gyventojas, pusamžis vyras, anksčiau yra teistas už vairavimą neblaiviam, taip pat yra padaręs smurtinių nusikaltimų“, – sako R. Meištė.

Gretimo kaimo chuliganas pasėjo nerimo įstaigos administracijai. Vadovė žada stiprinti apsaugą, įrengti daugiau vaizdo stebėjimo kamerų.

„Iki tokio lygio, kad pašalinis net su ginklu čia mosuotų ir šaudytų, tai pirmas toks atvejis. Kitą kartą ateis ir su tikru šaus ir, neduok Dieve, dar nušaus ar darbuotoją, ar gyventoją“, – kalba J. Paukštienė.

O savarankiško gyvenimo namų gyventojai ruošiasi gintis savaip.

„Kai kada ir tokios mažutės įveikia tokius milžinus. Teko susidurti su tokiom situacijom gyvenime. – Ir kaip? – Laimėdavau. – Kaip? – Mūšiu“, – tvirtina savarankiško gyvenimo namų gyventoja Danutė.

Moteris sako, kad jos neišgąsdintų ir ginkluotas atėjūnas: „Labai lengvas karate – į tarpukojį ir tada jis tik susiims, ir tada į kaklą, ir visas karate. Ir ginklas iškris.“

Tačiau su oriniu ginklu šauliui greičiausiai teks atsisveikinti. Pareigūnai dėl išpuolio pradėjo administracinę teiseną. Chuliganui gresia piniginė bauda ir ginklo atėmimas.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer