Operos solistas Edgaras Montvidas – apie sunkiausią laikotarpį karjeroje: „Tuo metu man griuvo dangus“

Viena ryškiausių operos pasaulio žvaigždžių, tenoras Edgaras Montvidas, į Lietuvą grįžta nedažnai. Tačiau jau šį sekmadienį TV3 laidos „Pasaulis pagal moteris“ žiūrovams jis pravers savo namų duris. Atviro ir šilto pokalbio metu E. Montvidas ne tik prabils apie pažintį su garsiuoju Luciano Pavarotti, bet ir atskleis, kodėl bijojo savo mokytojo Vigilijaus Noreikos.

Neseniai tapęs Nacionalinės premijos laureatu, E. Montvidas Lietuvoje šį pavasarį bus retas svečias. Ir nors įprastai Vilniuje jis stengiasi lankytis kuo dažniau, būstą jis turi ir kitose šalyse – Jungtinėje Karalystėje bei Prancūzijoje. Išskirti, kurie namai jam šiandien yra brangiausi, žinomas vyras negali – anot jo, visi namai yra labai svarbūs, kiekvienas savaip brangus.

„Namų sąvoka labai sudėtinga, nes žmogui reikalinga viena vieta, vieni namai – ten, kur jo draugai, šeima. Bet mano genties žmonės – klajojantys menininkai, dainininkai ir atlikėjai – turbūt sutiks, kad mūsų gyvenimo būdas yra šiek tiek kitoks nei normalaus, statistinio žmogaus“, – sakys laidoje Edgaras, didžiąją savo laiko dalį praleidžiantis gastrolėse.

Didžiųjų scenų užkariavimas

Laidos vedėjai Kristinai Rimienei E. Montvidas papasakos tiek apie savo mokytoją V. Noreiką, tiek apie savo karjeros pradžią, kai išvyko užkariauti didžiųjų pasaulio scenų. Su laidos žiūrovais žinomas vyras pasidalins ir savo sėkmės receptu. Tiesa, kelias nebuvo lengvas – E. Montvidui teko susidurti su ne vienu sunkumu. Netikėtai dingęs balsas – vienas iš jų.

„Tuo metu man griuvo dangus. Galvojau: „dieve mano, kas čia darosi, kaip čia dabar bus?“. Tada mane išgelbėjo Prancūzijos namelis, kuriame galėjau dažyti sienas ir nieko negalvoti“, – tris mėnesius trukusius sunkumus prisimins Edgaras.

Tačiau net ir tokiomis akimirkomis, tenorui visuomet padeda neblėstantis optimizmas. „Sau nuolat kartoju, kad bet kuri situacija, kokia bebūtų, visada turi pradžią ir pabaigą“, – sakys ne tik talento, bet ir gero humoro jausmo nestokojantis E. Montvidas.

Ir nors dabar Edgaro vardas operos elito pasaulyje jau yra puikiai žinomas, tenoras iki šiol išlieka paprastu žmogumi. „Su žmogiška šiluma mes galime pasiekti kur kas daugiau, nei su arogantišku šalčiu“, – įsitikinęs vyras.

Šiandien E. Montvidas ir pats nuolat sukasi tarp garsenybių, tačiau buvo laikai, kai šalia praeinantis Eltonas Johnas ar Stingas jam sukeldavo kultūrinį šoką. Gyvendamas Londone, Edgaras susipažino ir su L. Pavarotti, kuris tuomet atvyko atsisveikinti su didžiąja scena. O galimybę prieš jį padainuoti, E. Montvidas šiandien laiko daugiau nei tik pamoka.

Norintys sužinoti, ką Edgarui reiškia namai, kaip jis sugeba įvaldyti tiek kalbų ir rolių bei sužavėti išrankiausius operos gerbėjus, kviečiami nepraleisti šio sekmadienio laidos.

Floristinės juvelyrikos kūrinys didžiajai scenai

Atviras ir labai nuoširdus pokalbis su garsiuoju E. Montvidu įkvėps ir laidos vedėją K. Rimienę.  Rubrikoje „Floristinis desertas“ ji šįkart sukurs floristinės juvelyrikos darbą – galvos papuošalą, tinkantį didžiajai scenai.

Dailų karkasą – lankelį – Kristina papuoš pūkuota dekoratyvine vielute, kelių rūšių karoliukais, paukštpiene, šparagų žaluma bei gvazdikų žiedais.  

Šis floristinės juvelyrikos darbas reikalauja daug kruopštumo ir rankų darbo, tačiau rezultatas atpirks visas pastangas. Būsite nustebinti rezultato originalumu bei grožiu!

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer