Į savo gimtąjį miestą Kupiškį grįžęs gyventi Gintautas Tručinskas šiuo metu užsiima savo mylima veikla ir iš medžių sukuria įspūdingus kūrinius, kurie atrodo lyg tikri. Kurį laiką Gintautas gyveno Kaune ir studijavo transporto inžineriją, tačiau trauka Kupiškiui ir savo mėgstamam amatui nugalėjo.
Tiesa, drožinėjimas iš medžio nėra vyro pagrindinė veikla, tačiau jo pagrindinis darbas taip pat yra susijęs su jo hobiu – Kupiškyje jis dirba minkštų baldų įmonėje medienos apdirbimo technologu.
Gamina jau 13 metų
O viskas prasidėjo dar mokyklos laikais…Gintautas mokykloje lankydavo medžio apdirbimo būrelį, kuriame drožinėdavo statulėles. Mokytojai jo gaminiais džiaugdavosi, o grįžęs namo darbus pratęsdavo ir savo dirbtuvėse. Taip viskas pamažu ir vystėsi.
Šiuo metu vyras dirba su benzininiu pjūklu, kuris ir yra jo pagrindinis darbo įrankis, o rimtai drožimu užsiima jau 13 metų – nuo tada, kai suėjo pilnametystė.
„Pamenu kai gaminau tokią varlę, tai buvo miesto pleneras. Kai paskui žiūri į savo buvusius darbus po mėnesio ar daugiau, visada galvoji, kad galėjau padaryti geriau, į darbus pradedi žiūrėti visai kitomis akimis ir taip tobulėji“, – tikina drožėjas.
Svajoja turėti skulptūrų parką
Kiek per 13 metų yra pagaminęs skulptūrų – Gintautas tiksliai nežino, tačiau jų jau yra 100–200. Tačiau turi ir mėgstamiausių savo darbų. Kaip tik neseniai vyras gamino dramblį, kuris pareikalavo daug jėgų ir laiko. Jis padarytas iš smulkių kaladėlių, o gamino net du su puse mėnesio.
„Tai buvo tikras iššūkis – užbaigti šį darbą ir jo nenumesti vidury proceso, tačiau savo tikslą įgyvendinau“, – džiaugiasi vyras.
Taip pat Gintautas pamini dar vieną skulptūrą – tikro ūgio žirafa, kuri yra maždaug 5 metrų aukščio. Tai buvo vienas sudėtingiausių projektų, kuris šiuo metu stovi Biržuose. Taip pat vyras yra pagaminęs ir „Simpsonų“ šeimynos skulptūrą, kuriai pagaminti prireikė mėnesio.
Drožimo procesas yra ganėtinai ilgas, todėl Gintauto darbų užsakovai kantriai laukia ir metus, ir dvejus. Kaina kiekvienam gaminiui yra individuali: priklauso nuo sudėtingumo.
„Kainą sunku įvertinti. Stengiuosi, kad dienai uždirbčiau 100–200 eurų, tačiau jei gaminu visą mėnesį – tada jau kitaip skaičiuoju“, – priduria.
Gintauto talentas buvo įvertintas ir pasauliniu mastu – medžio drožėjų čempionate jis laimėjo antrąją vietą. Lietuvoje jo kūrinių užsakovai kantriai laukia ir metus, ir dvejus, tokia didelė eilė.
Tiesa, Gintauto ypatingas talentas buvo įvertintas ir pasauliniu mastu – medžio drožėjų čempionate jis laimėjo antrąją vietą, o ateityje svajoja turėti savo asmeninį skulptūrų parką, kuriame galėtų apsilankyti žmonės ir pasigrožėti gaminiais, tačiau, kaip pats vyras mano – tai dar tolima ateitis.