Šiukštu nesišlapinkite duše: įspėja, kad gali baigtis liūdnai

Diskusijos dėl to, ar gerai šlapintis po dušu, tradiciškai siejamos su higiena. Gydytojas kreipėsi į „TikTok“ kad paaiškintų, kodėl problema iš tikrųjų yra daugialypė.

Šlapinimosi ir prausimosi po dušu derinimas neseniai buvo propaguojamas kaip veiksminga priemonė taupyti vandenį ir padėti planetai. Praėjusiais metais „Showers To You“ atliktos apklausos metu 76 procentai respondentų prisipažino tai darantys.

Tačiau JAV gydytojas kreipėsi į socialinę žiniasklaidą, kad paaiškintų, kodėl šlapinimasis po dušu nėra gerai žmogaus anatomijai, rašo express.co.uk.

Akimirksniu paplitusiame „TikTok“ vaizdo įraše „Kodėl neturėtumėte šlapintis maudantis po dušu“ gydytoja Alicia Jeffrey-Thomas iš „Boston Urology“ nagrinėjo šią jautrią temą. Gydytoja paaiškino, kad šis įprotis gali turėti įtakos tiek šlapimo pūslės tinkamumui, tiek dubens dugnui.

Vaizdo įraše, kuris jau sulaukė dešimčių tūkstančių teigiamų įvertinimų, gydytoja Jeffrey-Thomas paaiškino:

„Jei šlapinatės po dušu, ar paleidžiate vandenį, o paskui sėdate ant tualeto šlapintis, tekant vandeniui, sukuriate smegenų asociaciją tarp tekančio vandens garso ir poreikio šlapintis“.

Kai tai sutampa su dubens dugno funkcijos sutrikimu, tai gali sukelti tam tikrų šlapimo nelaikymo problemų, kai išgirstate tekantį vandenį ne savo duše.

Tekančio vandens garsas veikia mūsų smegenis

Tekančio vandens poveikio tyrimai rodo, kad potraukis šlapintis dėl vandens garso yra atsakas į sąlyginį refleksą. Manoma, kad tekančio vandens garsas primena šlapinimosi garsą ir taip sukuriamas psichologinis ryšys. Antroji teorija rodo, kad tekančio vandens garsas priverčia mūsų smegenis pasiųsti signalą sfinkteriui, kuris yra raumenų žiedas, kontroliuojantis šlapimą, einantį per šlaplę, kad šis atsidarytų.

Šlapimo nelaikymą NHS apibrėžia kaip netyčinį šlapimo išsiskyrimą, kuris, kaip manoma, paveikia milijonus žmonių. Yra keletas šlapimo nelaikymo tipų, įskaitant skubų šlapimo nelaikymą, kai šlapimas nuteka, staiga atsiradus stipriam norui šlapintis.

Manoma, kad maždaug pusė visų vyresnių nei 20 metų moterų patiria tam tikrą šlapimo nelaikymo laipsnį. Nors būklė dažniausiai siejama su senėjimu, gimdymas yra dar vienas žinomas rizikos veiksnys. NHS aiškina: „Dažnai tarp poreikio šlapintis ir šlapimo išsiskyrimo lieka tik kelios sekundės. Jūsų poreikį šlapintis gali sukelti staigus padėties pasikeitimas ar net tekančio vandens garsas“.

Moterų dubens anatomija nėra sukurta šlapintis atsistojus

Gydytoja Alicia Jeffrey-Thomas, kuri taip pat yra sertifikuota dubens dugno kineziterapeutė, paaiškino, kad moterų dubens anatomija nėra sukurta šlapintis atsistojus. Skirtingai nuo moterų, vyrai turi prostatą, kuri palaiko šlapimo pūslę, todėl jiems šlapintis stovint yra gerai.

Gydytoja Jeffrey-Thomas sakė: „Tiems, kurie gimė su moters anatomija, nėra skirta šlapintis atsistojus. Net ir kapitono Morgano pozoje dubens dugnas nebus tinkamai atsipalaidavęs, o tai reiškia, kad mes tikrai pilnai neištuštinsime savo šlapimo pūslės. Taigi, nusišlapinkite prieš paleidžiant duše vandenį, o jei duše kyla noras šlapintis, pabandykite į tai nekreipti dėmesio“.

Kadangi stovint sudėtinga atpalaiduoti dubens dugną, kai kuriais atvejais šlapimo pūslė gali nepilnai ištuštėti.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer