Paneigta, kad ant Ostankino TV bokšto buvo žodžiai „Kinija, Rusija su tavimi“

Jungtinių Valstijų Atstovų rūmų pirmininkė Nancy Pelosi Kinijos įtūžio ir grasinimų pašauti lėktuvą neišsigando ir nusileido Taivane. Komunistinė Kinija tvirtina, kad Jungtinės Valstijos už tokį vizitą sumokės. Taip pat skelbia pakėlusi ir naikintuvus, kurie esą skrenda Taivano link.

Jungtinių Valstijų karinių oro pajėgų lėktuvas su Atstovų rūmų pirmininke Nancy Pelosi nusileidžia Taivano oro uoste. Vos išlipusią iš lėktuvą Pelosi pasitinka gausi Taivaino delegacija.

Šiam vizitui aršiai priešinosi Kinija, grasindama, kad Jungtinės Valstijos už šį vizitą sumokės.

„Toks apsilankymas yra labai pavojingas ir provokuojantis. Jei Jungtinės Valstijos reikalaus surengti vizitą, Kinija imsis tvirtų ir griežtų priemonių, kad apsaugotų nacionalinį suverenitetą ir teritorinį vientisumą“, – teigia Kinijos ambasadorius Jungtinėms Tautoms Zhang Jun.

Kinija net grasino lėktuvą pašauti, jei Pelosi sumanys skristi į Taivaną, tačiau akivaizdu, kad savo tikslą jai pavyko pasiekti saugiai. Žiniasklaida skelbia, kad Taivanas ėmėsi saugumo priemonių ir pakėlė savo naikintuvus, kurie lydėjo Pelosi lėktuvą.

O aiškiai savo nepasitenkinimą išreiškusi Kinija praneša, kad jos naikintuvai kirto Taivano sąsiaurį ir skrenda Taivanio link. Kol kas Taivanas nepatvirtino, ar ši informacija tikra. Tačiau tai – ne viskas. Kinija demonstruoja raumenis ir bando įbauginti pasaulį – kaip tik šiandien šalis pradėjo karines pratybas Pietų Kinijos jūroje. Komunistų kinų tankai jau ir paplūdimiuose, kuriuose bando ilsėtis žmonės.

Savo ruožtu Taivanas pradėjo pratybas ir testuoja oro pavojaus sirenas. Taivanas kol kas nepatvirtino. Taivano televizija praneša, kad jų šalyje įvedamas antrasis pavojaus lygis. Šiandien apie tai, kad rems Taivaną Kinijos agresijos atveju, pareiškė Vokietijos užsienio reikalų ministrė Annalena Baeborck.

O paramą savo ištikimajai draugei Kinijai demonstruoja ir fašistinis Kremlius – Peskovas Pelosi vizitą vadina gryniausia provokacija. Vis tik žinia, kad ant Ostankino televizijos bokšto Maskvoje užsidegė žodžiai: „Kinija, Rusija su tavimi“ buvo paneigta.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer