Plinta vaizdo įrašas: Į koncertą su Ukrainos vėliavomis atėję žiūrovai buvo išvaryti lauk

Liepos 31 dieną Kazachstane vykusiame labdaros koncerte „Ukraina Voice Of Peace“ įvyko netikėtas dalykas. Žiūrovai, susirinkę paremti šalies su ukrainietiškomis vėliavomis bei piešiniais ant veidų į koncertą nebuvo įleisti.

Apie tai internete rašo įvykio liudininkai. Visų pirma, aktyvistas Darkhanas Šaripas įsivėlė į susirėmimą su sargybiniais. Ukrainos vėliavą jis kaip kontrabandą įsinešė po drabužiais ir išskleidė per Nadios Dorofejevos kalbą, rašo tsn.ua.

Tačiau sargybiniai netrukus vėliavą išsinešė.

Be to, internete buvo paskelbtas vaizdo įrašas, kuriame apsauga išvedė Darkhaną iš salės.

„Koncerte susirinko didelė minia žmonių, kurie palaiko Ukrainą. Tačiau jiems nebuvo leista reikšti savo pilietinės pozicijos „Taikos balse“. Manau, kad tai nesąmonė“, – komentavo jis, rašo „The Village Kazakhstan“.

Vėliau aktyvistas teigė, kad koncerto organizatoriai neturi nieko bendra su vėliavų pašalinimu: „Būtent Almatos miestas nurodė neleisti į koncertą Ukrainos vėliavų“.

Atkreipiame dėmesį, kad koncerte Almatoje, be Dorofejevos, taip pat pasirodė atlikėjai Tina Karol ir MONATIK. Jie atliko „Закрили твої очі“ (liet. užmerk akis), „Україна – це ти“ ir „Вільна“.

Primename, kad metų pradžioje Rusija pasiuntė savo karius malšinti protestų Kazachstane. Po šešių savaičių, kai Rusijos kariai įsiveržė į Ukrainą, Kazachstanas nusprendė paremti šią invaziją. Tačiau, turėdamas sieną su Rusiją, Kazachstanas vis tik paskelbė neutralumą kare, padidino gynybos biudžetą ir pradėjo ieškoti sąjungininkų JAV, Turkijoje ir Kinijoje.

Kaip skelbia „Wall Street Journal“ (WSJ), reikšmingas momentas išaušo birželį, kai Kazachstano prezidentas Kassymas-Jomartas Tokajevas, dalyvaujant Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui, palaikė Ukrainos vientisumą ir atsisakė pripažinti apsišaukėliškų Luhansko ir Donecko „liaudies respublikų“ nepriklausomybę. Kazachstano prezidentas jas pavadino „kvazivalstybinėmis teritorijomis“. Jis taip pat patikino, kad Kazachstanas nepadės Rusijos Federacijai apeiti sankcijas.

Leidinys pažymi, kad dabar Kazachstanas pasimokė iš aršaus Ukrainos pasipriešinimo ir nusprendė padidinti gynybos biudžetą net 441 mlrd. tengų (apie 900 mln. dolerių). Vienas neįvardytas aukštas pareigūnas WSJ sakė, kad dalis šių lėšų bus skirta šalies kariniams rezervams didinti.

Straipsnyje taip pat rašoma, kad nors kai kas Vakaruose yra įsitikinę, kad Rusijos kariuomenė tapo nepavojingu priešu, vienos iš Vidurinės Azijos šalių aukšto rango pareigūnas teigia, kad baimė dėl Rusijos ambicijų tik auga.

„Įsivaizduokite, jei jie neturėtų Ukrainos. Ar mes būsime kiti?“ – WSJ cituoja pareigūną.

Kiek anksčiau Ukrainos Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretorius Oleksijus Danilovas pareiškė, kad Rusijos Federacija su savo grobuoniškomis ambicijomis Ukrainoje nesustos ir kitos šalys jau turėtų ruoštis būsimam V. Putino puolimui. Pirmiausiai jis kalbėjo apie Kazachstaną ir Moldovą.

„Lavrovas (Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas – red. past.) neseniai pasakė, kad kazachai ir moldavai yra broliai. Pasiruoškite, broliai kazachai ir broliai moldavai“, – sakė jis.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer