Panevėžietė padarė, kad jos namuose gėlės žydėtų nuolat: „Nereikia nei laistyti“

Gėles dievinanti pensininkė iš Panevėžio rajono sugalvojo būdą, kaip padaryti, kad jos namuose gėlės žydėtų ištisus metus. Kūrybinga senjorė patinkančius augalus susiveria iš smulkučių stiklo karoliukų. Jų nereikia nei laistyti, nei kitaip prižiūrėti. Tiesa, nors toks pomėgis nepigus, buvusi buhalterė sako pinigų mielai veiklai neskaičiuojanti.

Tūkstančiai smulkučių karoliukų ir ilgos valandos kruopštaus darbo. Mėlynuojantys žiedai – pensininkės iš Trakiškio kaimo Panevėžio rajone rankų darbas. Moters namuose žydi įvairiausios margaspalvės gėlės. Žaliuoja krūmai, medžiai, ištisus metus žydi sakuros. Ir viskas iš smulkiausių karoliukų.

O karoliukų magija moteris užsikrėtė kartą nuėjusi į vietos biblioteką, kur mokė verti įvairias grožybes. Tiesa, dėl sveikatos bėdų pensininkė iškart vijo mintį, kad gebės susidraugauti su smulkučiais karoliukais.

„Pažiūrėjau, ne, čia ne man, čia per daug sudėtinga, ne mano rankom, nepataikysiu aš į tuos karoliukus“, – pasakoja Panevėžio rajono gyventoja Nijolė Budavičienė.

Tačiau užteko tik pabandyti. Ir dabar moteris valandų valandas gali praleisti verdama smulkučius karoliukus ir kurdama įvairiaspalvius žiedus: „Niekur neskubant, į traukinį nereikia, į autobusą irgi. Kartais vyrui pietų nebūna.“

O sutuoktinis dėl nepagamintų pietų nepyksta, o žavisi žmonos kruopštumu ir noru kurti grožį.

„Svarbu, kad nereikia nei laistyti, nei nieko, nei lapai krenta, nei žiedai, tai yra gražu“, – sako Panevėžio rajono gyventojas Jonas Budavičius.

Šeimos namuose yra ir svarbią datą menanti niekada nevystanti puokštė iš 45 ramunių: „Labai daug darbo, kai pradedi, tai Dieve, Dieve. O aš žinau, kodėl 45 padarei. 45 metai kaip vedę.“

Pensininkė sako kurianti dėl savęs, nors prašymų parduoti savo darbų yra sulaukusi ne kartą.

„Esu pardavusi vieną beržą, tikrai gražų, mano akim gražų, ir dabar aš tokio nebepadarau. Antrą kartą tokio nebepadarysi. Ir visą laiką galvoju, kam, o tai praturtėjau“, – kalba N. Budavičienė.

Kūrybinga moteris sako, kad toks užsiėmimas jai tiesiog atgaiva ir poilsis.

„Blogų minčių nėra, čia dirbi ir malonumas. Skaičiuoji ir skaičiuoji, skaičiuoji ir skaičiuoji, ne veltui aš buhalterė“, – sako N. Budavičienė.

Tiesa, vieno dalyko moteris nebeskaičiuoja – pinigų, kuriuos išleidžia karoliukams. Pensininkė išduoda – hobis nepigus.

„Iš pradžių jaudinausi, kad reikia susitaupyt palaidojimui, o dabar galvoju, o kam. Čia mano hobis ir man visiškai negaila“, – tvirtina N. Budavičienė.

Vieningas ir žmonos kūryba besižavintis sutuoktinis.

„Vis tiek į karstą nepasiimsi, o kur tuos pinigus dėti. Buvo, yra ir užtenka“, – tikina J. Budavičius.

Pensininkė labai laukia pražįstant bijūnų, saulėgražų ir jurginų – juos vers ir iš karoliukų.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer