Partijų reitingai: socialdemokratai aplenkė Skvernelio demokratus, konservatoriai – lyderiai

Trečią mėnesį partijų reitingų lentelės pirmojoje pozicijoje laikosi valdančioji Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS–LKD), tuo metu socialdemokratai ir demokratai varžosi dėl antros vietos, rodo „Delfi“ užsakymu bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta apklausa.

Parama konservatoriams gegužę beveik nesikeitė – balandį už ją būtų balsavę 13,6 procento apklaustųjų, gegužę – 13,5 procento.

Į antrą vietą pakilo opozicinė Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP), iš jos išstūmusi Demokratų sąjungą „Vardan Lietuvos“. Gegužę už socdemus būtų balsavę 12,4 proc. respondentų, balandį tokių buvo 9,4 procento. Demokratų populiarumas sumenko iki 8,5 proc. gegužę, balandį juos už juos būtų balsavę 10 proc. apklaustųjų.

Toliau lentelėje rikiuojasi opozicinė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) su 5,7 proc. palaikymu (balandį – 6,9 proc.), valdančiojoje daugumoje dirbantis Liberalų sąjūdis – su 5,4 proc. palaikymu (6,3 proc.).

Apklausos duomenimis, už partiją „Laivė ir teisingumas“ balsuotų 4,5 proc., už Laisvės partiją – 4,3 proc., už Darbo partiją – 3,4 proc. respondentų.

Už kitą partiją balsavę būtų 8,7 proc. apklaustųjų. Nebalsavę būtų 15,4 proc., nežinojo arba į klausimą neatsakė 18,2 proc. apklausos dalyvių.

Apklausa atlikta gegužės 18–27 dienomis. Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovė „Spinter tyrimai“ apklausė 1013 respondentų, pusė jų apklausta telefonu, pusė – internetu. Tyrimo dalyvių pasiskirstymas pagal lytį, amžių ir gyvenamąją vietą yra proporcingas gyventojų pasiskirstymui Lietuvoje.

Tyrimo rezultatų paklaida 3,1 procento.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer