Zelenskis: Donbasas yra raktas, nulemsiantis karo eigą

Ukrainos Volodymyras Zelenskis pripažino, kad Ukrainos pajėgos, gindamos Donbaso regioną nuo Rusijos puolimo, patiria „skaudžių nuostolių“ ir perspėjo, kad Ukrainos sėkmė ar nesėkmė nulems karo eigą, rašo „The Guardian“.

„Įnirtingiausi mūšiai, kaip ir anksčiau, vyksta Severodonecke ir kituose netoliese esančiuose miestuose ir bendruomenėse. Nuostoliai, deja, skaudūs.

Tačiau turime laikytis tvirtai. Labai svarbu išsilaikyti Donbase. Donbasas yra raktas, lemsiantis, kas dominuos ateinančiomis savaitėmis“, – antradienį vakare paskelbtame kreipimesi sakė V. Zelenskis.

„Kuo daugiau nuostolių ten patirs priešas, tuo mažiau jėgų turės tęsti savo agresiją“, – pridūrė jis.

Rusijos pajėgos pažengė į priekį Donbase ir kontroliuoja didžiąją dalį Luhansko regiono, o Severodonecke, didžiausiame Luhansko mieste, stumia Ukrainos gynėjus. Severodonecką vis dar kontroliuoja Ukrainos pajėgos.

Analitikų nuomone, užėmusi Severodonecką ir Lysyčanską, Rusija galėtų nusitaikyti į toliau į vakarus esantį Slovjanską.

Mūšiai taip pat vyksta netoli antrojo pagal dydį Ukrainos miesto Charkivo ir Chersono pietuose, sakė V. Zelenskis. Charkivo srityje, anot jo, patirta daugiau „skausmingų“ nuostolių.

„Ten tebesitęsia mūšiai, ir mes turime toliau atkakliai kovoti, kad Charkivo regione būtų užtikrintas visiškas saugumas.

Toliau spaudžiame priešą pietuose. Pagrindinis mūsų tikslas – išlaisvinti Chersoną“, – teigė jis.

Donecko ir Luhansko regionus dar nuo 2014-ųjų daugiausiai kontroliuoja prorusiški separatistai.

Rusija stiprina pajėgas prie Severodonecko

Rusijos pajėgos pergrupuoja savo karius ir bando stiprinti savo grupuotę netoli Severodonecko, rašo UNIAN. Apie tai antradienį vakare pranešė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas.

Rusijos pajėgos ir toliau Seversko (Rusija) kryptimi minosvaidžiais apšaudo pasienio gyvenvietes. Generalinis štabas praneša, kad rusai toliau apšaudo civilinę infrastruktūrą Černihivo srityje.

Slaviansko kryptimi sistemingas rusų artilerijos apšaudymas užfiksuotas Tetjanivkos, Čepelio, Dolinos, Dubravnojės ir Bohorodičnės vietovėse.

Limano kryptimi priešas aktyvių veiksmų nevykdė, tačiau artilerijos ugnimi apšaudė civilinę infrastruktūrą netoli Seversko.

Severodonecko kryptimi okupantai apšaudė civilinę infrastruktūrą Severodonecko, Lisičansko, Bila Horos, Ustinovkos, Toškovkos ir kitose vietovėse, taip pat iš sraigtasparnių smogė netoli Metelkino.

„Priešas vykdo puolimo veiksmus Severodonecko mieste, kovos tęsiasi. Priešas pergrupuoja karius ir bando sustiprinti grupuotę“, – teigia generalinis štabas.

Bachmuto kryptimi okupantai apšaudė Ukrainos karius netoli Mykolajivkos, Berestovojės, Vrubivkos, Pokrovskės ir Niujorko gyvenviečių. Be to, priešo karinė aviacija iš oro smogė netoli Belogorovkos.

Tuo pat metu netoli Berestovojės ukrainiečių kariai atrėmė priešo puolimą, padarė priešui nuostolių ir privertė jį pasitraukti į anksčiau užimtas pozicijas.

„Priešas vykdo puolimą netoli Zolotės gyvenvietės, mūšiai tęsiasi“, – teigiama pranešime.

Avdijivkos, Kurachivkos, Novopavlovkos ir Zaporižės kryptimis aktyvių kovinių veiksmų Rusija nevykdė. Okupantai apšaudė civilinę infrastruktūrą netoli Avdijivkos, Marinkos ir Hulaypilio. Rusai vykdė puolimus netoli Sribnės ir Maljė Ščerbakio kaimų, taip pat atliko žvalgybinį mūšį netoli Pavlovkos.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer