Vilkaviškio rajone – vaizdas kone kaip viduržiemį: „Iš mašinos išlipti negalėjau“

O gamta vis nenustoja pokštauti ir jau ne juokais erzina lietuvius. Vakar kai kur Lietuvoje vėl gausiai iškrito kruša, prilijo tiek, kad apsemti pastatai ir pasėliai. Vilkaviškio rajone virš vieno kaimo pakibęs debesis per trumpą laiką prižėrė tiek ledų, kad vaizdas kone kaip viduržiemį. Kruša nudaužė daržoves ir žmonių gėles. O viena gyventoja rado ir ledų apgadintą automobilį. Netrukus vidurvasaris. Ar gali būti, kad ir Joninės bus nubalintos?

Vilkaviškio rajone esantis Lakštučių kaimas nukentėjo nuo gamtos stichijos, kai pirmadienį po pietų pradėjo kristi ledukai ir žemė netruko nusidažyti baltai – kaip žiemą. O kai baigėsi kruša, prapliupo lietus.

Antradienį Lakštučių kaimo žmonės siurbia vandenį iš kiemų, daržų ir pastatų. Marijonos kieme šiandien per pietus vaizdas jau geresnis. Ryte net iki namų durų vandens buvo. Lauko virtuvėje ir tvarte vis dar tyvuliuoja vanduo.

Moteris pasakoja pirmadienį po pietų mačiusi, kad atslenka juodas debesis. Tačiau, kad bus tiek ledukų ir kad tiek nuostolių kruša bei liūtis padarys – nesitikėjo.

„Vajezau. Dangus su žeme maišėsi. Sakau, neduok Dieve. Gerai, kad dar traukiame tą vandenį. Ir dar tas prūdas. O jei ne – tai… Ir tvartas plaukia, viskas. Ir pirmadienį, Dieve, šuniukas ir tas vietos neturėjo“, – pasakoja Lakštučių gyventoja Marijona.

Liūtis apsėmė daržus, o ledai nudaužė daržoves. Marijona sako nenorinti net galvoti apie derlių. Morkos, svogūnai, burokėliai, tikėtina, jau sunaikinti. Bulvės apdaužytos ir dar gausiai apsemtos. Bet jas gal dar pavyks išgelbėti.

„Matytumėte, ledais kaip traukė! Dar aš sakau: lietus ateis, tai ateis. Nei tų gėlių… Sakau, tik „kambliukai“. Išmaišė viską. O kitur, sakė nebuvo tokio“, – kalba Marijona.

Lakštučių gyventojas Valdas juokauja, kad jų kaimas galėtų pasidalinti lietaus vandeniu, jei kam trūksta. Vyras savo traktoriumi šiandien važiuoja kaimynams padėti: siurbia vandenį iš kiemų. Štai namas irgi paplūdęs.

„Baisu, vienu žodžiu. Parvažiavau, iš mašinos išlipti negalėjau. Mašinoje sėdėjau ir visus tuos ledus mačiau. Ir nežinojau, kaip ten bus. Per daug. Tvenkiniai, balos pilnos. Nesigeria į žemę vanduo“, – sako Lakštučių gyventojas Valdas.

Ir vyro daržai nuniokoti. Kai kurias daržoves žmogus bandys iš naujo sodinti, kai liausis lietus.

„Šiuo atveju, mes turėjome tokią smulkią krušą, tačiau jos kiekis buvo gana nemažas. Per mus slinko atmosferos frontas, gana kontrastingas, vystėsi gana aktyvūs debesys, dėl to ir pabiro visai nemažai tos krušos“, – komentuoja sinoptikas Tadas Kantautas.

Patirtus nuostolius rodo Kristina iš Radviliškio. Moters automobilį ledo gabalai apdaužė prieš kelias dienas. Nuvažiavo apsipirkti ir tuo metu pradėjo kristi kruša.

„Buvo pirmiausia mintis – kokios pasekmės bus išėjus iš parduotuvės. Nes ledų gabaliukai tai buvo didesni nei putpelių kiaušiniai. Ir stovėjo ta kryptimi, kad nuo Šiaulių einanti kruša kliudė visą automobilio šoną, stogą“, – pasakoja Radviliškio gyventoja Kristina.

O jos mama Vanda sako pirmą kartą mačiusi tokį reiškinį. Ledo gabalai netgi namą apgadino. Neseniai padaryta apdaila tarsi apšaudyta.

„Aš kaip bijojau namuose likusi. Aš tik meldžiausi, kad neišmuštų langų. Koks daržas buvo… Kad būtumėt pamatę: visi česnakai per pusę nutrūko“, – kalba Radviliškio gyventoja Vanda.

Už poros savaičių vidurvasaris ir švęsime Jonines. Sinoptikai sako, kad orai turėtų rimti, tačiau kokios bus Joninės – per anksti prognozuoti. Šiandien taip pat iškrito krušos – Varėnos apylinkėse.

„Per Jonines visokie orai būna. Gal dažniau, ką žmonės prisimena, kad būna su lietumi. Ir statistiškai dažniau Joninės būna su lietumi nei sausos. Tai dar sunku prognozuoti, kokie orai bus per Jonines“, – sako T. Kantautas.

Anot sinoptiko, kruša vasarą yra normalus reiškinys. Didžiausi ledo gabalai iškrito prieš kelis dešimtmečius Kybartuose – net iki dešimties centimetrų.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer