Nieko nėra geriau, kaip po malonaus dušo apsigobti gražiu, dideliu, švariu ir puriu rankšluosčiu. Kūnas kvepia švara, rankšluostis maloniai apglėbia kūną ir po maudynių galite atlikti įprastinius darbus vis dar apsivynioję rankšluosčiu, tačiau kada jį reikėtų skalbti?
Vonios ekspertai iš „Showers to You“ atliko tyrimą, kuris parodė, kad daugiau nei milijonas žmonių Jungtinėje Karalystėje vonios rankšluosčius skalbia tik kartą per metus, nors net šviežiai išskalbtuose rankšluosčiuose yra 190 000 bakterijų, kurių skaičius padidėja iki 17 milijonų jau po vienos naudojimo dienos, o po savaitės išauga net iki 94 milijonų, rašo mirror.co.uk.
Po trijų naudojimų
Rekomendacijose nurodoma, kad rankšluosčiai turėtų būti skalbiami po trijų naudojimų, tačiau 3 % apklaustų Jungtinės Karalystės gyventojų vonios rankšluosčius skalbia tik kartą per metus – tai beveik du milijonai žmonių!
Tyrimas taip pat parodė, kad beveik kas dešimtas apklaustas Jungtinės Karalystės gyventojas (8 %) vonios rankšluosčius skalbia tik du kartus per metus, t. y. daugiau nei 4 mln. žmonių.
Ir būtent vyrai vonios rankšluosčius skalbia tik kartą per metus – 5 % apklaustų vyrų tai pripažino, lyginant su 1 % moterų.
Trečdalis apklaustų Jungtinės Karalystės gyventojų vonios rankšluosčius skalbia tik kartą per tris mėnesius, t. y. daugiau nei 17 mln. žmonių. Ir jei jums įdomu, kuriuose Jungtinės Karalystės miestuose rankšluosčiai yra mažiausiai higieniški, tyrimo duomenimis, tai Lesterio ir Glazgo gyventojai.
Jie yra linkę ilgiausiai neskalbti vonios rankšluosčių – daugiau nei keturi iš dešimties (41 proc.) abiejų miestų gyventojų prisipažįsta, kad rankšluosčius skalbia ne dažniau kaip kas tris mėnesius.
Tačiau, pasak ekspertų, svarbu juos skalbti reguliariai, nes rankšluosčiai sugeria daug vandens ir valandų valandas išlieka drėgni, o tai puiki terpė daugintis nepageidaujamiems mikrobams. Dėl šios priežasties rankšluosčius reikėtų skalbti po trijų panaudojimų.