Pasaulio antidopingo agentūros neįtikino Rusijos sprendimas dėl Valijevos – sieks diskvalifikacijos

Pasaulio antidopingo agentūra (WADA) perdavė dailiojo čiuožimo sportininkės Kamilos Valijevos bylą sporto arbitražo teismui (CAS) dėl netikslaus atvejo išnagrinėjimo.

Kiek anksčiau Rusijos antidopingo agentūra (RUSADA) nustatė, kad K. Valijevai nepripažinta kaltė dėl teigiamo dopingo testo. Visgi praėjusį mėnesį WADA paskelbė RUSADA dopingo tyrimo išvadas dėl K. Valijevos atvejo ir pareiškė, kad yra „susirūpinę“ dėl sprendimo kaltinimus panaikinti.

„Pasaulio antidopingo agentūra (WADA) atidžiai peržiūrėjo visą pagrįstą sprendimą ir bylą, susijusią su Rusijos olimpinio komiteto čiuožėja Kamila Valijeva.

Atitinkamai WADA mano, kad Rusijos antidopingo agentūros drausminio teismo išvada, kad sportininkė yra „nekalta ir neatsakinga už aplaidumą“ šiuo atveju yra neteisinga pagal Pasaulio antidopingo kodekso sąlygas. Dėl šios priežasties pasinaudojame teise teikti apeliacinį skundą sporto arbitražo teismui (CAS)“, – teigia WADA atstovai.

„Apeliaciniame skunde Wada siekia ketverių metų diskvalifikacijos ir visų sportininko rezultatų diskvalifikavimo nuo mėginių paėmimo datos 2021 m. gruodžio 25 d.“, – pridedama pranešime.

2021 m. gruodį, kai K. Valijevai buvo 15 metų, sportininkė sulaukė nepalankių dopingo testo rezultatų, kurie parodė, kad ji vartojo uždraustą širdies vaistą trimetazidiną.

Išsami informacija apie testo rezultatą paaiškėjo tik po to, kai 2022 m. vasarį Pekino olimpinėse žaidynėse ji iškovojo auksą komandinėje rungtyje. Joje ji tapo pirmąja moterimi, atlikusia keturgubą šuolį žiemos olimpinėse žaidynėse.

Tuo metu jai buvo leista dalyvauti moterų vienetų rungtyje, teismui panaikinus laikinąjį draudimą, tačiau daugybė kritimų ir suklupimų lėmė, kad ji iš pirmos vietos nukrito į ketvirtą, todėl areną paliko su ašaromis akyse.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer