Pasaulis to dar nematė: gydytojas pats išsigydė nepagydomą smegenų auglį

Australų gydytojas, savo atliktus novatoriškus melanomos tyrimus pritaikė nepagydomam smegenų vėžiui, kuris jam buvo diagnozuotas beveik prieš metus, gydyti. Sidnėjaus universiteto profesorius Richardas Scolyeris sakė, kad „negali būti laimingesnis“, kai neseniai atlikto magnetinio rezonanso tyrimo rezultatai parodė, kad jo glioblastomos atsinaujinimo požymių vis dar nėra.

Profesorius R. Scolyeris, kuris kartu su kita Sidnėjaus universiteto profesore Georgina Long buvo pripažinti „Metų australais“, socialiniame tinkle X paskelbė naujausią informaciją: „Negalėčiau būti laimingesnis!!!!! Ačiū nuostabiai komandai, kuri taip gerai manimi rūpinasi, ypač mano žmonai Katie ir nuostabiai šeimai!“

Pirmasis pasaulyje išbandė kombinuotą imunoterapiją

Profesoriui R. Scolyeriui, kurio gyvybę keičiančio melanomos gydymo dėka pavyko išgelbėti tūkstančius žmonių, praėjusių metų birželį po priepuolio Lenkijoje buvo nustatytas auglys, skelbia portalas „Sky News“.

Jis tapo pirmuoju pasaulyje smegenų vėžiu sergančiu pacientu, kuriam prieš operaciją buvo taikyta kombinuota imunoterapija, nes savo gyvenimą pakeitusio melanomos gydymo pagrindus jis panaudojo sau pačiam.

Profesorius R. Scolyeris dabar tikisi, kad auglys neatsinaujins, nes, pasak gydytojo, vidutinis laikas iki ketvirtos stadijos smegenų auglio atsinaujinimo yra šeši mėnesiai.

„Ėmęsis eksperimentinio gydymo, dėl kurio gali sutrumpėti jo gyvenimas, jis pažengė į priekį smegenų vėžio supratime ir suteikė naudos būsimiems pacientams“, – teigė Sidnėjaus universitetas, paskelbęs apie „Metų australų“ apdovanojimą profesoriui R. Scolyeriui ir profesorei G. Long.

Ligą tapo įmanoma išgydyti

Profesoriai, kurie taip pat yra vieni iš Australijos melanomos instituto medicinos direktorių, dėl savo imunoterapijos metodo, kuris suaktyvina paties paciento imuninę sistemą, padarė šią ligą išgydomą.

Vasario mėnesį profesorius R. Scolyeris „Sky News“ sakė, kad „didelių nepageidaujamų reakcijų į tokius vaistus rizika yra gana didelė, bet kol kas man viskas klostosi sklandžiai, todėl negaliu atsidžiaugti ir tikiuosi, kad taip bus dar kurį laiką“.

Profesorė G. Long pridūrė: „Mes parodėme, kad galima suaktyvinti imuninę sistemą ir tai padaryti labai gerai, ir tai yra pirmasis pamatinis žingsnis, kuris pakeis šią sritį ir vaistų nuo smegenų vėžio tyrimo būdus.“

www.tv3.lt

Site Footer