Kelialapį į Olimpiadą iškovojusi Vanagaitė atskleidė, kiek kainuoja jos žirgas: „Tai yra fantastiškai brangu“

Šių metų Paryžiaus vasaros olimpinėse žaidynėse sulaikę kvapą stebėsime Lietuvos dailiojo jojimo atstovės Justinos Vanagaitės ir jos žirgo Nabab pasirodymą. O visais šio intriguojančio sporto užkulisiais, neįtikėtinais faktais apie žirgus ir kokį slaptą vardą yra davusi savajam, Justina papasakojo TV3 laidoje „Gero vakaro šou“.

Kaip laidoje pasakojo Justina, išvertus iš indų kalbos žirgo Nabab vardas reiškia „karalius“. Vis dėlto raitelė dažniau savąjį žirgą mielai vadina Kebabu. Su šiuo žirgu ji ir iškovojo kelialapį į olimpines žaidynes.

Vanagaitė visai neseniai grįžo iš varžybų Saudo Arabijoje. Laidos vedėjams iškilo vienas klausimas – kaip į tolimą kraštą nusigauti žirgui?

Anot Justinos, žirgai taip pat yra skraidinami lėktuvais. Kelionė su žirgu užtrunka tris dienas – žirgai ne tik turi specialias oro linijas, bet ir atskirą oro uostą.

„Iš Lietuvos išskristi žirgui neįmanoma. Tokie oro uostai tikrai yra Belgijoje ir Olandijoje. Tačiau prieš tai jį pasikraunu į savo dvivietę fūrytę, o tada dvi paras važiuojame iki oro uosto“, – atskleidė olimpietė.

„Fantastiškai brangus sportas“

Pasak J. Vanagaitės, viename skrydyje dažniausiai keliauja 36 žirgai, kuriuos prižiūri 9 žmonės. Labiausiai žadą atima tokių kelionių kainos.

„Skrydis kainuoja apie 8000 eurų į vieną pusę. Tačiau man dar neteko mokėti – kai patenku į varžybas, viską apmoka organizatorius“, – pasakojo Justina. 

„Tai yra fantastiškai brangus sportas“, – neslėpė laidos vedėjas Justinas Jankevičius. 

J. Vanagaitė tikino, kad norintys pradėti jodinėti, didelių kainų neturėtų išsigąsti – viskas kur kas brangiau tampa tada, kai raitelis įsigyja nuosavą žirgą. 

„Jei tai yra tarptautinio lygio arklys, pavyzdžiui, kaip Kebabas, jo kaina dabar realiai gali siekti apie 2 milijonus eurų. Tačiau nepamirškite, kad tai – labai aukšto lygio žirgas, turintis kelialapį į olimpines žaidynes“, – paaiškino Justina. 

Daugiau apie tai sužinokite vaizdo įraše straipsnio pradžioje. 

Laidą „Gero vakaro šou“ žiūrėkite kiekvieną trečiadienį 19:30 per TV3 televiziją. 

Straipsnis parengtas pagal TV3 televizijos laidą „Gero vakaro šou“. 

www.tv3.lt

Site Footer