Pasitikrinti dėl vėžio atvyko iš Lietuvos pakraščio: kviečia moteris, kurioms sunku pačioms pasiekti gydytojus

Akcija „Rožinė dovana moterims“ tęsiasi: lapkričio 8 d., minint Tarptautinę radiologijos dieną, prevenciškai išsitirti dėl krūties vėžio į NVI atvyko 20 moterų iš Mažeikių ir jų apylinkių. Moterims iš regionų atliekami prevenciniai krūties vėžio ir ankstyvosios diagnostikos tyrimai.

Akciją „Rožinė dovana moterims“ NVI organizuoja kartu Tarptautine moterų asociacija Vilniuje, Nacionaline krūties ligų asociacija , Vilniaus kolegija, moterų atvežimą į NVI organizuoti padeda savivaldybės.

Anot NVI viešėjusios Mažeikių rajono merės Rūtos Matulatienės, tokios akcijos didina moterų informuotumą apie prevencinių tyrimų svarbą, suteikia progą išsitirti toms moterims, kurios turi ribotas galimybes savarankiškai atvykti į Vilnių.

„Pakviesti Mažeikių krašto moteris dalyvauti šioje akcijoje – mano kaip merės, ir kaip moters pareiga. Jaučiu atsakomybę moteris pakviesti, paskatinti prevenciškai tikrintis. Kai kas nors parodo kelią, kuriuo reikia eiti, kai esi ne vienas, o tokių, kaip tu, yra būrys, kai tas būrys yra surenkamas ir nuvežamas, kur reikia, yra drąsiau. Be to, savarankiškai atvykti į Vilnių, Nacionalinį vėžio institutą, kuriame vyksta aukščiausio lygio tyrimai, moterys ne visada gali ir dėl ribotų finansinių galimybių.

Tad kodėl gi nepasirūpinus moterimis ir jų nepakvietus autobusu atvykti į Institutą išsitirti? Grįžusios namo šios moterys įspūdžiais pasidalins su savo draugėmis, kaimynėmis. Tikiu, kad tai gali virsti gražia kasmetine tradicija, prie kurios ateityje prisijungs daugiau moterų. Kad ir koks tyrimo atsakymas bus – geriau jį žinoti, nei jo nežinoti“, – apie akcijos svarbą pranešime spaudai kalba R. Matulaitienė.

Kvietė per socialinius tinklus

Mažeikių krašto moterys į akciją buvo kviečiamos per socialinius tinklus.

„Dalyvauti akcijoje moteris kvietėme per socialinius tinklus. Buvo nurodyti kontaktai, kuriais moterys galėjo kreiptis dėl išsamesnės informacijos. Užsiregistravusios moterys buvo konsultuojamos asmeniškai. Į Nacionalinį vėžio institutą atvyko moterų ne tik iš pačių Mažeikių, bet ir iš aplinkinių rajonų. Kai kurios iki autobuso Mažeikiuose atvyko pačios. Tos, kurios to padaryti negalėjo, buvo įlaipinamos pakeliui,“ – sako Mažeikių rajono merė.

„Rožinė dovana“ taip pat jau įteikta Širvintų r., Kupiškio r., Šalčininkų r. moterims, Lietuvoje gyvenančioms ukrainietėms. Į NVI atsiimti dovanos taip pat atvyks Lazdijų r., Elektrėnų sav., Pakruojo r., Rokiškio r. gyventojos. Pažymima, kad akcijos pavadinimas „Rožinė dovana moterims“ pasirinktas neatsitiktinai: juk geriausia, ką galima padovanoti sau, yra sveikata.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer