Peskovo žmona Navka pasipiktino Lietuvos valdžia dėl Vanago ir Drobiazko

Kremliaus atstovo spaudai Dmitrijaus Peskovo žmona, olimpinė šokių ant ledo čempionė Tatjana Navka Lietuvos valdžios veiksmus prieš dailiuosius čiuožėjus Margaritą Drobiazko ir Povilą Vanagą laiko „bjauria aklos neapykantos Rusijai apraiška“. Europos Sąjunga Peskovą, jo žmoną ir vaikus Elžbietą bei Nikolajų įtraukė į šeštąjį sankcijų dėl karo Ukrainoje paketą.

„Tai absoliučiai šlykštu, tai dar kartą parodo aklą neapykantą mūsų šaliai. Puikūs sportininkai dovanoja savo meną, kūrybą, talentą publikai, o svarbiausia – viso pasaulio vaikams, didžiulį džiaugsmą, neįtikėtinas emocijas, daro pasaulį švaresnį, nes menas yra vaistas sieloms. Žmonės, norintys atimti apdovanojimus ir pilietybę iš tų, kurie gynė savo šalies garbę tarptautinėse varžybose, olimpinėse žaidynėse, man kelia panieką. Aš nekalbu apie tuos, kurie tikrai myli savo sportininkus, savo herojus, aš kalbu apie žmones, kurie ten yra valdžioje. Ne jiems priimti tokius sprendimus“, – sakė T. Navka

Pirmadienį pasklido valdžios svarstomos nuobaudos, kurias ji galėtų taikyti Margaritai Drobiazko ir Povilui Vanagui pasirodžius ant ledo Rusijoje. Tarp variantų nuskambėjo valstybinių apdovanojimų atėmimas iš abiejų sportininkų, bei Lietuvos respublikos pilietybės atėmimas iš M. Drobiazko.

Drobiazko ir Vanagas – daugkartiniai Lietuvos čempionai, dukart Europos čempionatų prizininkai, pasaulio čempionato bronzos medalininkai.

Analitiko M. Laurinavičiaus teigimu, M. Drobiazko tampa Kremliaus dezinformacijos mašinos Ukrainos karo akivaizdoje įrankiu. „O tuo (nors ne tik tuo) ji diskredituoja jai kažkada suteiktą valstybinį apdovanojimą taip pat, kaip jį diskreditavo kremliaus ruporas D.Kiseliovas, iš kurio Lietuvos valstybinį apdovanojimą prezidentė D.Grybauskaitė savo įsaku atėmė dar 2014 metais“, – savo „Facebook“ paskyroje rašė jis.

Primename, kad Rusijos kariuomenė ankstyvą vasario 24 d. rytą įsiveržė į Ukrainą. Kremlius Ukrainai karo oficialiai nepaskelbė – Rusijos valdžia plataus masto karo veiksmus pavadino „specialia operacija“. Oficialiai Kremlius reikalauja Ukrainos atsisakyti savo rytinių teritorijų ir jau anksčiau okupuoto Krymo bei reikalauja neutralaus karinio statuso. Faktiškai reikalaujama Ukrainos kapituliacijos ir perėjimo į Rusijos įtaką.

Rusija jau penktą mėnesį bombarduoja Ukrainos karinius ir civilių objektus. Daugelis pasaulio šalių, įskaitant JAV, ES valstybes nares, Kanadą, Japoniją ir Australiją, Rusijai įvedė naujas sankcijas, o didžiosios įmonės stabdo bendradarbiavimą su Rusija.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer