Arestovyčius apie sprogimus Kryme: rusų įprotis rūkyti ilgainiui juos sunaikins

Ukrainos prezidento kanceliarijos vadovo patarėjas Oleksijus Arestovyčius sureagavo į sprogimus Rusijos oro pajėgų bazės teritorijoje, kuri yra įkurta aneksuotame Krymo pusiasalyje.

O. Arestovyčius „Telegram“ tinkle parašė: „Rusų įprotis rūkyti [sprogimai netoli Rusijos] ilgainiui juos sunaikins“, – rašė jis.

Prezidento patarėjas užsiminė, kad kiti sprogimai gali nugriaudėti Kremliuje.

„Įprastai viskas išsidėsto abėcėlės tvarka: B – Belgorodas, V – Voronežas, K – Kurskas, K – Krymas. Ar Kremlius turėtų pasiruošti?“ – retoriškai klausė O. Arestovyčius.

Kryme netoli Rusijos oro pajėgų bazės nugriaudėjo sprogimai

Mažiausiai vienas žmogus žuvo ir dar keli buvo sužeisti per galingus sprogimus, antradienį driokstelėjusius vienoje Rusijos karinių oro pajėgų bazėje aneksuotame Krymo pusiasalyje, pranešė pareigūnai.

Incidentas Sakų kariniame aerodrome įvyko Maskvos karo Ukrainoje 167-ąją dieną.

„Galiu patvirtinti kelių sprogimų faktą Novofedorivkos apylinkėse. Aplinkybės tiriamos“, – per platformą „Telegram“ parašė Maskvos paskirtos Krymo administracijos vadovo padėjėjas Olegas Kriučkovas.

Rusijos gynybos ministerija vėliau pranešė, kad per incidentą „detonavo keletas aviacijos sprogmenų“, bet teigė, kad žmonės nenukentėjo ir kad tai nebuvo ataka.

Krymo administracijos vadovas Sergejus Aksionovas vėliau pranešė, kad per sprogimus žuvo vienas žmogus. Regiono vyriausiasis medicinos pareigūnas Konstantinas skorupskis anksčiau sakė, kad penki žmonės, įskaitant vieną vaiką, buvo sužeisti. Vieną nukentėjusįjį teko hospitalizuoti.

Be to, iš Novofedorivkos buvo evakuoti 30 žmonių, pranešė pareigūnai.

Tuo metu socialiniuose tinkluose ukrainiečiai vartotojai plačiai spėliojo, kad bazei ilgo nuotolio raketomis smogė Kyjivo pajėgos.

Ukrainos valdžia pranešimų apie numanomą smūgį kol kas nepatvirtino.

Socialiniuose tinkluose paskelbtuose vaizdo įrašuose matyti poilsiautojai, bėgantys iš netoliese esančio paplūdimio, ties horizontu iškilus didžiuliams grybo pavidalo dūmų debesims.

Jeigu būtų patvirtintas faktas, kad bazei smogė ukrainiečiai, tai būtų pirmoji žinoma didelė ataka prieš Rusijos kariuomenę Krymo pusiasalyje, kurį Maskva aneksavo 2014 metais.

Krymo uostamiestyje Sevastopolyje veikiantis Rusijos Juodosios jūros laivyno štabas praeitą mėnesį buvo atakuotas nedidelį sprogstamąjį užtaisą skraidinusio drono. Dėl to incidento buvo kaltinami ukrainiečių diversantai.

Maskvos pareigūnai jau ne kartą grasino Ukrainai, kad bet kokia ataka Kryme sulauktų didžiulio masto atsako, įskaitant smūgius „sprendimų priėmimo centrams“ Kyjive.

Sakų bazė buvo naudojama rengiant Rusijos aviacijos smūgius Ukrainos pietinėje dalyje.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer