Pietų kaina Palangoje šokiravo poilsiautoją: „Protu nesuvokiama“

Pasakyti, kad aš šokiruotas, tai lyg nieko nepasakyti. Aš dar dabar nesuvokiu, kodėl tokiomis aukštomis kainomis prekiaudami sugeba verslai išsilaikyti Lietuvoje?

Gal aš ko nežinau? Gal Lietuva pagal vidutines pajamas vienam asmeniui Pasaulyje jau pakilo į lyderių trejetuką?

Gal mūsų senjorų pensijos senai aplenkė vokiečių senjorus?

Neatsitiktinai paminėjau senjorus, nes manau tai pagrindinė kurortinių valgyklų klientūra įsimaišanti tarp vidutines pajamas gaunančių tautiečių.

Bet kiek apraminęs erzelį pabandysiu papasakoti viską nuo pradžių.

Apsilankė kavinėje

Jau ne vienas manęs buvote prašęs nuvykti ir įvertinti Palangos Basanavičiaus gatvėje įsikūrusią savitarnos kavinę „Cepeliniškės”.

Kadangi man visa aplinka, o ir „Cepeliniškių” asortimentas pirmiausia asocijuojasi su valgykla, ir vargu ar primena kavinę, aš sau leisiu papiktnaudžiauti ir toliau tekste šią maitinimo įstaigą vadinsiu valgykla.

Spėju kavinės statusą savininkai sau priskyrė su viena mintimi taip apraminti dėl aukštų kainų nepatenkintus svečius. Suprask aukštos kainos nes ne valgykla, o kavinė.

Į valgyklą užsukome per pačius pietus, ir buvome labai nustebę, kadangi be mūsų joje buvo tik „Cepeliniškių” darbuotojos.

Gal svečius nuo apsilankymo čia atbaido aukštos kainos, o gal prastas maistas?

Tad norėdamas atsakyti į šiuos du klausimus suskubu prikrauti padėklus maistu.

Draugas išgirdęs, kad vištienos kepsnys valgykloje kainuoja 8,50€ pirmai atsisakė jo, bet įkalbėtas manęs visgi jį pasiėmė.

Manau smalsu pamatyti tą stebuklą už gan nemažą ne tik mums bet spėju ir jums.

Pora šaltibarščių, du kepsniai, porcija cepelinų, dvi stiklinės kefyro, ir mergina stovinti už kasos ramiu balsu ištarusi, – iš jūsų bus 34€, laukė kol aš paduosiu pinigėlius.

Pirma mintis buvo jog mergina sumušdama mano užsakymą į kasą padarė klaidą, bet pamatęs čekį supratau, kad nebuvo jokios klaidos.

Beliko laukti, kol iš už kampo iššoks muzikantai su liaudiškais instrumentais, ir skambant linksmai lietuviškai dainai mes būsime palydėti prie vieno iš valgyklos stalelių.

Bet deja jokie muzikantai nei palydėjo mus prie stalo, nei valgant priėjo grodami.

Maisto kokybė

O dabar apie valgyklos stebuklus lėkštėse.

Esu valgęs Vilniaus, Kauno, Klaipėdos valgyklose šaltibarščius, bet nepamenu, kurioje būčiau mokėjęs daugiau nei 3€.

Gal šioje valgykloje, naudoja kokius super duper ekologiškus produktus?

Vazonėliuose prie jūros užaugintus burokėlius, kurie ošiant jūrai augdami įgavo gydomųjų savybių. O gal krapus ir svogūnų laiškus kasdien po kelis kartus šukuodavo, kad jie geriau įgertų saulės spindulius, bei auksinį vandenį, kuriuo juos laistė?

Gal. Bet valgydamas šaltibarščius valgiau eilinius, skaniu šaltibarščius, kurie niekuo nesiskiria nuo kitų valgyklų.

Reikėjo matyti draugo veidą, kuris link manęs pastūmęs vištienos kepsnį ištarė, – stipriai į jį nežiūrėk, nes ir taip plonas, bijau kad nuo žiūrėjimo dar labiau nesusitrauktų.

Maltinis išvisų patiekalų nugulusių ant mūsų stalo jautėsi geriausiai. Jei kiti raudo iš gėdos dėl protu nesuvokiamos savo kainos, tai maltinis žinodamas, kad jo kaina lyginant su kitose Lietuvos valgyklose patiekiamais maltiniais bent nesiskiria dvigubai taip nestresavo.

Jei kurioje valgykloje be šios, jūs už cepelinus esate mokėję 7,50€ parašykite komentare. Nes aš valgykloje brangiausiai už cepelinus esu mokėjęs 4€. Ir tai buvo ne ką prastesni cepelinai, nei valgiau „Cepeliniškėse”.

Įvertinimas

Reziumuoju. Specialiai neaptarinėjau atskirai kiekvieno patiekalo skonio, nes jie buvo valgomi, kaip ir visi kiti užėjus į gerą valgyklą.

Bet nei vienas patiekalas nebuvo vertas tos kainos, kurią aš turėjau sumokėti „Cepeliniškėse”.

O dabar noriu viešai pasamprotauti ir rasti bent kokį paaiškinimą tokioms aukštoms kainoms.

Perspėju iškart logikos bus mažai, daugiau mano laki fantazija.

Pirma. Aukštos kainos, nes virėjų algos čia prasideda nuo 3000€.

Antra. Jau minėjau super duper ekologiški produktai, o jie brangūs.

Trečia. Lokacinė vieta – Basanavičiaus gatvė.

Ketvirta. Kiekvienas lietuvis tai sako po apsilankymo Lietuvos pajūrio kurortuose – gobšūs savininkai.

Tad jei esate turtingi, ir valgykloje buvote labai senai, arba norite su valgykla atostogų metu supažindinti vaikus, užsukite čia. Manau pastumdyti padėklus jiems bus gera atrakcija.

Maistas valgomas, ir yra geros valgyklos lygio.

Tik minusas tas, kad už panašią sumą jūs kokioje kavinėje, bare ar užeigoje būsite aptarnautas prie stalelio.

Prie kurio priėjusi padavėja/as priims užsakymą, jį atneš, o vėliau gavę apmokėjimą dar ir nurinks staliuką.

Na o „Cepeliniškėse”už dviejų asmenų pietus sumokėję 34€ ne tik kad gausite prikrautą maistu padėklą nusinešti ant laisvo stalelio, bet dar ir pavalgęs į tą patį padėklą sukrovęs nešvarius indus nunešti jį į tam skirtą vietą valgykloje.

Tad valgyklos maistą, gerą merginų aptarnavimą vertinu 5/5, bet už tokias kainas privalau nuimti ne vieną balą, o kelis, nes toks maistas to tikrai nėra vertas net Basanavičiaus gatvėje.

Išvedus bendrą balą gauname 3/5, ir jis puikiai atitinka mano mėgstamą posakį – kainos ir kokybės santykis.

P.s. Silpnų nervų ir mažas pajamas gaunantiems šioje valgykloje nerekomenduočiau lankytis, nes pamačius sąskaitą už pietus gali prie kasos ištikti širdies priepuolis.

Cepeliniškės

J. Basanavičiaus g. 38, 00117 Palanga

Šaltinis: Riebus katinas, riebuskatinas.lt

Naujienų portalas tv3.lt susisiekė su „Cepeliniškių” kavinės administracija ir paprašė įstaigos komentaro. Ši maisto apžvalga yra atlikta prieš metus laiko, dėl to situacija kavinėje gali būti pasikeitusi. 

Gavus atsakymą, publikaciją papildysime įstaigos komentaru. 

www.tv3.lt

Site Footer