Po bemiegės nakties triumfavęs Mykolas Alekna – apie skanų gyvenimą JAV ir sėkmės priežastis

Likus pusvalandžiui iki disko metimo varžybų Vilniuje pradžios Mykolas Alekna dar galvojo, kad pailsės ir nesivaržys, tačiau persigalvojo ir iškovojo užtikrintą pergalę.

Dvi dienos – dvi šalys, du startai ir du solidūs pasirodymai. Tokiu grafiku paskutines dvi dienas gyveno 19-metis M. Alekna, legendinio Virgilijaus Aleknos sūnus, lyg viesulas įsiveržęs į disko metimo elitą.

Ketivrtadienį vakare M. Alekna dar buvo Stokholme, kur varžėsi prestižinėse „Deimantinės lygos“ varžybose, kur užfiksavo naują karjeros rekordą – diską numetė 69,81 m ir laimėjo sidabro medalį.

Vėliau jam teko kulniuoti priduoti dopingo, kur apsilankymas užtruko – lietuviui praktiškai teko iš čia keliauti tiesiai į oro uostą. Bemiegė naktis privertė perdėlioti planus – M. Alekna planavo varžytis Vilniaus Vingio parko stadione vykusiose tarptautinėse sporto klubo „Cosma“ taurės varžybose, bet tokia kelionė planus pakeitė.

Vis tik atvykęs į stadioną Mykolas persigalvojo – dėl galimybės startuoti jis turėtų būti dėkingas vyresniam broliui Martynui, kuris taip pat varžėsi viename sektoriuje.

„Galvojau, kad tikrai nedalyvausiu. Nebuvau pasiėmęs nė aprangos, nė metimo batų, bet brolis turėjo aprangą mašinoje, apsirengiau ir galvojau, kad tiesiog sudalyvausiu. Čia susirinko žiūrovai, smagu sudalyvauti savame stadione paskutinį kartą prieš pasaulio čempionatą“, – žurnalistams sakė M. Alekna.

Jau pirmu mėginimu jo mestas diskas nuskriejo 67,63 m, kurie garantavo nugalėtojo vardą. Vėliau jis atliko dar du metimus virš 65 m ribos ir nusprendė neišnaudoti likusių trijų bandymų – vis tiek niekas nesikėsino aplenkti jaunojo talento.

„Rezultatu esu patenkintas, buvo gana ilga ir sunki kelionė – didelio rezultato nesitikėjau. 67 m namų stadione – esu patenkintas. Nesitikėjau tiek mesti šiandien. Būčiau buvęs patenkintas 65-66 m“, – teigė jis.

Stabilūs sportininko rezultatai jau nestebina – jis palaipsniui gerina asmeninį rekordą ir artėjo prie 70 m ribos. Dažniausiai visi lietuvio metimai būna kokybiški – tą parodė ir startas „Deimantinės lygos“ varžybose, kuriose beveik visi jo bandymai siekė 67 m ribą.

„Nuoseklus darbas treniruotėse – daug mėtome, techniką esu atidirbęs ir pavyksta stabiliai mesti“, – trumpai tokio stabilumo priežastį įvardijo jis, pridūręs, kad spaudimo disko metimo sektoriuje nebejaučia. – Anksčiau buvo sunkiau, dabar jau pripratau – koncentruojuosi į metimą, varžybas ir viskas sekasi gerai“.

M. Alekna ilgai lyderiavo „Deimantinės lygos“ etape, kai penktuoju bandymu slovėnas Kristjanas Čehas atliko įspūdingą metimą – 70,02 m ir aplenkė M. Alekną.

Stokholme jaunasis Alekna atsidūrė tarp disko metimo elito, tačiau šis jį priėmė šiltai.

„Sveikino visi, gal ne daug kas tikėjosi to. Visi galvojo, kad mėčiau 68-69 m, bet tą dariau JAV, kurios yra pagarsėjusios stipriu vėju. Todėl gal nedaug kas tikėjosi iš manęs tų 69 metrų, bet visi sveikino ir draugiškai priėmė“, – tvirtino lengvaatletis.

M. Alekna JAV jau treniruojasi metus, kur kartu ir studijuoja. Jis įvardino ir pokyčius, pakeitus treniruočių aplinką.

„JAV pradėjau treniruotsi daugiau – dukart per dieną. Lietuvoje treniruodavausi kartą per dieną. Išmokau gyventi savarankiškai, prisiimti visas atsakomybes ir manau, kad tai padėjo patobulėti kaip sportininkui. Manau, kad tai prisidėjo prie mano rezultatų“, – svarstė jis.

Į Lietuvą jis sugrįžo ir pastebimai sutvirtėjęs fiziškai, o to priežastis įvardino juokdamasis: „Dirbame ties tuo, gal JAV ir valgau daugiau, nes ten viskas skanu. Tas gal irgi prisidėjo prie paaugimo“.

Jau rytoj, šeštadienį, M. Alekna išskrenda atgal į JAV, kur savo universitete pradės pasirengimą pasaulio čempionatui, kuris vyks liepos 15-24 d., Oregone (JAV).

„Turėsiu poros savaičių stovyklą, adaptuosiuosiu prie laiko zonos, klimato ir tai padės geriau pasiruošti“, – artimiausius planus įvardino M. Alekna.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer