Zelenskis: Rusija į Ukrainą jau paleido apie 3 tūkst. raketų

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė, kad Rusija jau paleido apie 3 000 raketų prieš Ukrainą. Anot jo, toks Rusijos žiaurumas rodo, kad šalys ir toliau turėtų tiekti paramą Ukrainai.

Kaip rašo UNIAN, apie tai Ukrainos prezidentas kalbėjo Kyjive per bendrą spaudos konferenciją su Norvegijos ministru pirmininku Jonu Har Støre.

„Apskritai, žinote, per keturis Rusijos plataus masto karo prieš taikią Ukrainą mėnesius Rusija jau panaudojo apie 3 000 raketų. Toks Rusijos veiksmų brutalumas tik pabrėžia, kokie teisingi yra mūsų partnerių sprendimai teikiant paramą Ukrainai. Visų pirma, tai yra gynybinė parama. Jokia pasaulio valstybė neturėtų likti ramybėje, kai yra toks blogis, kai jis egzistuoja“, – teigė V.

Jis taip pat priminė, kad penktadienį Rusijos kariuomenė surengė dar vieną žiaurią raketų ataką prieš paprastą gyvenamąjį namą Odesos srityje Sergiyivkos kaime.

„Tokios X-22 raketos buvo sukurtos atakuoti lėktuvnešius ir kitus didelius karo laivus, o Rusijos kariuomenė jas panaudojo prieš eilinį namą su eiliniais civiliais“, – pabrėžė šalies vadovas.

Šiuo metu žinoma apie 21 žuvusįjį, dar kelios dešimtys žmonių buvo sužeisti.

„Tai ne vienas smūgis ir ne atsitiktinumas, kaip Rusijos Federacija kasdien sako žiniasklaidoje. Ir tai yra tikslinė Rusijos raketų ataka – Rusijos teroras, būkime atvirai, prieš mūsų miestus ir miestelius, mūsų žmones, suaugusiuosius ir vaikus“, – sakė jis.

Pastarosiomis dienomis Rusija į Ukrainą paleidžia kur kas daugiau raketų. Dar birželio 27-ąją rusams apšaudžius Kremenčuką buvo sugriautas prekybos centras. Žuvo bent 19 žmonių, 62 buvo sužeisti.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis tai pavadino vienu žiauriausių teroro aktų Europos istorijoje. V. Zelenskio patarėjas pareiškė, kad Ukraina atsakys Rusijai už šį išpuolį.

Liepos 1-osios naktį Rusijos kariai smogė Odesos regionui, pataikė į daugiaaukštį namą bei vaikų reabilitacijos centrą. Žuvo bent 21 žmogus.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer