„Po trijų ar šešių mėnesių“ Putinas jau gali būti neveiksnus – buvęs britų žvalgas

Buvęs britų žvalgybos (MI6) pareigūnas sako „nematantis“, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas galėtų likti valdžioje „po trijų ar šešių mėnesių“, skelbia BBC.

Kalbėdamas su BBC radijo laida „World at One“, Christopheris Steele‘as sakė, kad kai Vakarų sankcijos Rusijai, ypač su energetika susijusios priemonės, pradės veikti visapusiškai, V. Putino dienos bus „suskaičiuotos“.

Paprašytas plačiau pakomentuoti, kodėl numato būtent tokį laiko tarpą, Ch. Steele‘as tvirtino matantis „požymius, kad [V. Putino] sveikata blogėja“. Pasak jo, jei JAV ir JK šaltiniai teisūs, Rusijos lyderis po trijų ar šešių mėnesių jau gali būti neveiksnus.

Putinas nėra pasiruošęs pralaimėti

Kiek anksčiau Razumkovo centro karinių programų direktorius Mykola Sungurovskis sakė, kad V. Putinas dar nėra pasirengęs esminėms taikos deryboms.

Eksperto teigimu, Turkijos prezidento Recepo Tayyipo Erdogano iniciatyva dėl trišalio pokalbio telefonu su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu ir V. Putinu yra labai tinkama. Tačiau jos metu nereikėtų aptarti politinių klausimų.

„Iš esmės šios derybos galėtų būti tinkamos, pirma, išmatuoti paciento temperatūrą, tai yra nustatyti, ką V. Putinas yra pasirengęs daryti. Antra, susitarti dėl kai kurių dalykų, susijusių su humanitariniais koridoriais ar tais pačiais tiekimais. T. y., galima aptarti dabartinius, bet ne politinius klausimus.

V. Putinas nėra pasirengęs derėtis dėl jokių nuolaidų. Jis nėra pasirengęs pralaimėti. Ir šiuo požiūriu mūsų diplomatija turėtų parodyti tvirtą poziciją, kuria Rusija kažkada žaidė su mumis“, – interviu „Obozrevatel“ M. Singurovskis.

Jis priminė, kad Rusija vienu metu blokavo derybų „Normandijos“ formatu atgaivinimą, pareikšdama, kad „nemato šiose derybose prasmės ir turinio“.

„Mes dabar galime pasakyti tą patį. Vaikinai, ar norite įšaldyti konfliktą? Mes dėl to nesusitarsime. Čia nėra jokių derybų. Turime išlaikyti reputaciją. Jei mūsų ginkluotosios pajėgos laimi kokias nors derybines pozicijas, jos turi būti išlaikytos“, – pridūrė analitikas.

Prasidėjus Rusijos agresijai prieš Ukrainą, Turkijai tarpininkaujant jau įvyko du susitikimai – užsienio reikalų ministrų Antalijoje kovo 10 d. ir derybininkų grupių Stambule kovo 29 d.

R. T. Erdoganas anksčiau taip pat pareiškė, kad Turkija gali tapti Ukrainos saugumo garantu ir pasistengs kuo greičiau surengti V. Zelenskio ir V. Putino susitikimą, vėliau imta kalbėti apie galimybę pasikalbėti telefonu.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer