Rusijos Dūmoje – siūlymas atšaukti Lietuvos nepriklausomybę

Rusijos Valstybės Dūmai pateiktas įstatymo projektas, kuriuo siūloma panaikinti SSRS Valstybės Tarybos nutarimą dėl Lietuvos Respublikos nepriklausomybės pripažinimo.

Dokumentas buvo paskelbtas Valstybės Dūmos elektroninėje duomenų bazėje, projektą iniciavo valdančiosios partijos „Vieningoji Rusija“ deputatas Jevgenijus Fiodorovas.

„SSRS Valstybės Tarybos 1991 m. rugsėjo 6 d. dekretas Nr. GS-1 „Dėl Lietuvos Respublikos nepriklausomybės pripažinimo“ turėtų būti panaikintas“, – rašoma įstatymo projekto tekste.

Pateikto dokumento autorius mano, kad nutarimas yra neteisėtas, nes esą yra priimtas antikonstitucinio organo (SSRS Valstybės Tarybos) ir pažeidžiant kelių SSRS Konstitucijos straipsnių reikalavimus.

Teisę panaikinti sprendimą J. Fiodorovas pagrindžia tuo, kad pagal Rusijos Federacijos Konstituciją Rusija yra SSRS teisių perėmėja savo teritorijoje.

TSRS (SSSR) Valstybės taryba buvo sukurta po 1991 m. pučo kaip laikinoji aukščiausioji valdžios institucija griūvančioje Sovietų Sąjungoje.

Ją sudarė TSRS (SSSR) prezidentas Michailas Gorbačiovas ir aukščiausi dvylikos buvusių respublikų vadovai. TSRS Valstybės taryba pirmame savo posėdyje 1996 m. rugsėjo 6 d. pripažino trijų Baltijos šalių nepriklausomybę.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer