Policija skubiai perspėja gyventojus: būtinai pasidalinkite su savo draugais ar artimaisiais

Per praėjusią parą Lietuvos gyventojai sukčiams atidavė daugiau nei 50 000 tūkstančių eurų. O tam, kad išviliotų pinigus, apgavikai naudojasi šia schema – apsimetinėja žinomų bendrovių darbuotojais. Apie tai, kaip atpažinti sukčius ir ką būtina įsidėmėti, kad nepakliūtumėte į piktavalių pinkles, Lietuvos policija dalinasi savo socialiniuose tinkluose.

Lietuvos policija savo „Facebook“ paskyroje aiškina, jog pastaruoju metu sukčiai įsigudrino apsimetinėti žinomomis įmonėmis – „Google“ ar kitos garsios bendrovės atstovais.

Teigiama, kad patikliems žmonėms paskambinę apgavikai rusiškai prisistato, kaip šios įmonės darbuotojai. Todėl, jei susidursite su tokiu skambučiu, susimąstykite ar tikrai tikėjotės skambučio iš šios bendrovės.

„Dažniausiai sukčiai kalba rusų kalba, bet jie greitai tobulėja ir mokosi – gali pasitaikyti ir kalbančių lietuviškai“, – tvirtinama Lietuvos policijos įraše.

Teisėsaugos atstovai perspėja, kad pokalbio metu sukčius pasiūlo sujungti jus su banku ar policija, tačiau toks sujungimas – neįmanomas.

Vėliau apgavikai mėgina išvilioti jautrius duomenis susijusius su banko sąskaita. Tačiau Lietuvos policijos atstovai primena, kad nei policija, nei kredito įstaigos neprašo atskleisti PIN kodų ar prisijungimų.

„Niekada netvirtinkite mokėjimo operacijų, kurių neinicijavote ir niekam neperduokite savo mokėjimo kortelių ar informacijos apie prisijungimą prie banko sąskaitos“, – primena Lietuvos policija.

www.tv3.lt

Site Footer