Popiežius: karas Ukrainoje galėjo būti kažkiek išprovokuotas

Popiežius Pranciškus pareiškė, kad karas galėjo būti „kažkiek išprovokuotas ar nebuvo imtasi kažko jam išvengti“

„Tai, ką matome, yra žiaurumas ir brutalumas, kuriuo kariai šiame kare yra persmelkti, dažniausiai samdiniai, kuriuos naudoja rusai, – sakė pontifikas gegužės 19 dieną pokalbyje su Jėzaus draugijos kultūros leidinių direktoriais. – Rusai „renkasi siųsti į priekį čečėnus, sirus, samdinius“.

„Tačiau kyla pavojus, kad mes matome tik tai, kas yra siaubinga, ir nematome visos dramos, kuri vyksta už šio karo, kuris galbūt buvo kažkaip arba išprovokuotas, arba tam nebuvo užkirstas kelias. Ir aš reiškiu susidomėjimą ginklų prekyba ir bandymais. Tai yra labai liūdna, bet iš esmės šis dalykas ir yra ant kortos“, – sakė jis.

„La Stampa“ cituojamas popiežius pareiškė, kad nejaučia simpatijų V. Putinui, „bet yra prieš skirtumo tarp gėrio ir blogio problematikos kompleksiškumo redukavimą, negalvojant apie priežastis ir interesus, kurios yra labai komplikuotos“.

Matydami rusų karių nuožmumą ir žiaurumą mes neturime pamiršti problemų, norėdami pabandyti jas išspręsti“, – CNN cituojamas jis.

Popiežius Pranciškus pareiškė, kad prieš Rusijai užpuolant Ukrainą jis susitiko su neįvardintos šalies vadovu, kuris „buvo labai sunerimęs dėl NATO plėtros“.

„Aš paklausiau jo kodėl ir jis atsakė: „Jie žvangina prie Rusijos durų. Ir jie nesupranta, kad Rusija yra imperinė (valstybė) ir neleis jokioms užsienio jėgoms mesti jiems iššūkį, – pasakojo popiežius, pridūręs, kad pašnekovas jį perspėjo dėl „situacijos, kuri gali baigtis karu“.

Primename, kad Rusijos kariuomenė ankstyvą vasario 24 d. rytą įsiveržė į Ukrainą. Kremlius Ukrainai karo oficialiai nepaskelbė – Rusijos valdžia plataus masto karo veiksmus pavadino „specialia operacija“, kurios tikslas, be kita ko, yra ir ukrainiečių „nutautinimas“.

Priešas pirmiausia numetė bombas ant karinių objektų, apšaudė civilinius pastatus. Daugelis pasaulio šalių, įskaitant JAV, ES valstybės narės, Kanadą, Japoniją ir Australiją, Rusijai įvedė naujas sankcijas, didžiosios įmonės pradėjo stabdyti bendradarbiavimą su Rusija.

Rusijos kariuomenė nuo pirmos karo dienos aršiai bombarduoja Ukrainos teritoriją, civilius pastatus, nors tikina, kad taikosi tik į karinius ar strateginės paskirties objektus. Rusijos puolimo metu jau žuvo tūkstančiai civilių. Karo metu faktiškai sunaikintas Mariupolis ir Lymanas, pastarosiomis savaitėmis vyksta aršūs mūšiai dėl Sjevjerodonecko ir kitų Donbaso miestų.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer