Vytautas Landsbergis apie Rusijos gąsdinimus Lietuvai: „Grasinimas karu jau yra karas“

Kol Rusijos kariai Ukrainos žemėse žudo taikius žmones ir karius, Rusijos deputatai ir politikai imasi viešų kaimyninių šalių gąsdinimų. Po žinios apie Dūmoje įregistruotas įstatymo pataisas, siekiančias atšaukti SSRS Valstybės Tarybos nutarimą dėl Lietuvos Respublikos nepriklausomybės pripažinimo, valdančiosios partijos „Vieningoji Rusija“ deputatas Jevgenijus Fiodorovas pareiškė, kad tuo teroristinė šalis neapsiribos. Gali būti imtasi ir kitų, neva „nelegaliai pasitraukusių iš SSRS“ valstybių. Ką tai signalizuoja? Ar Europai reikia sunerimti?

Apie tai laidoje „Dienos pjūvis“ kalbamasi su Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo Pirmininku, profesoriumi Vytautu Landsbergiu ir buvusiu užsienio reikalų ministru Petru Vaitiekūnu.

Profesoriau, ar galima sakyti, kad ši sutartis yra negaliojanti? Tokie pareiškimai rodo, kad Rusijos propagandistai siekia gąsdinti kitų šalių žmones.

Be abejo. Jų visa politika paremta gąsdinimu. Bet ne tik gąsdinimu, o kartais ir visai realiu puolimu, žudymu ir griovimu. Tai gąsdinimas nėra tik gąsdinimas, nors jis yra draudžiamas, jei rūpi tarptautinė teisė ir tarptautiniai dokumentai. Grasinimas karu jau yra karas.

Profesoriau, kaip matome iš deputatų pasisakymų, Lietuva yra svarbi. Lietuva visuomet Rusijai buvo ašaka gerklėje?

Kas tie deputatai? Gi jie irgi yra durdomų klientai. Kodėl mes turime nagrinėti, ką jie pasakė? Reikia nagrinėti taip, kaip mokytojas, profesorius Putinas sako – veiksmus. Jis sako, kad jie (oponentai – aut. past.) plepa, plepa, o aš – darau. O ką aš darau, tai yra mano pasakymas. Ką aš sakau popieriuje ar žodžiais –  nėra. Veiksmas: ką aš užgrobiau – jau yra pasakymas.

Reikia suprasti, kad ne Ukraina kariauja, bet visa Europa yra užpulta. Europa, kuri jau formuojasi, egzistuoja, kuri nori gyventi taikiai, kūrybiškai – ta Europa yra užpulta.

<…> Toje pačioje Vakarų Europoje, kuri atrodo, kad buvo kuriama proto pagrindu, yra raudotojai. „Oi, negalima, kad Putinas pralaimėtų“ – tie jie yra savižudžiai.

Bet kai pagalvojame, tai jie yra politiniai lyderiai. Politiniai lyderiai kreips dėmesį į žmones, kurie pradės skųstis, kad benzinas kainuoja 2 eurus ir daugiau.

Aš manau, kad tie politiniai lyderiai nėra tikri politiniai lyderiai. [Manau], kad jais manipuliuoja kokie nors patarėjai, pastatyti priešo visai netoli jų. Kurie pasakinėja: žiūrėk, mums blogai darosi, reikia paleisti gandą, kad Putinas serga, reikia pasigailėti, reikia jo nekritikuoti, nes jeigu jis pralaimės, bus blogai.

Pone Vaitiekūnai,  XXI a. jau atrodė, kad tokių didelių karų nebus bent jau Europoje. Bet klydome, ar ne?

Vokiško fašizmo skiepas nesuveikė. Mes dabar turime tą pereinamąjį laikotarpį – „šizofreninį fašizmą“. Supranti, ukrainiečiai broliai, bet mes turime juos išžudyti, o Ukrainą sugriauti. Šizofrenija. Mes kariaujame Ukrainoje tam, kad nugalėtume Ameriką ar pradėjome karą, kad išgelbėtume brolius rusakalbius. Bet dėl to reikia juos išžudyti Mariupolyje, sugriauti Mariupolį arba Charkivą, arba visą Donbasą. Atėjome išgelbėti jus sugriaudami ir nužudydami. Šizofrenija. Ji vystosi, ir aš labai bijau, kad kol jie yra banditiškos, mafijoziškos prigimties, juos įmanoma sustabdyti, nes jie nėra bepročiai. Jie taps grynakraujais fašistais, o aš manau, kad tas procesas eina į tą pusę. Po 2-3 metų mes turėsime brandų fašizmą.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer