Prabilo Šiauliuose nužudytą paauglę pažinojusi moteris: mergaitė buvo labai supykusi ant tėčio, kad jos neaugino, sakė neis į vaikų namus

Šiauliuose nužudyta 15-metė Gabrielė labai skaudžiai išgyveno tai, kad nebegalėjo gyventi tėčio ir pamotės namuose ir kad tėvai teismo keliu jos atsisakė, todėl paskutiniu metu prieš mirtį nebendravo su tėvu, o merginos mama gyvena kitame rajone, turi daugiau vaikų. Tai pasakoja nužudytą paauglę pažinojusi moteris iš Šiaulių, kurios vardas ir pavardė redakcijai yra žinomi, bet nebus atskleidžiami viešai.

Su nužudytąja Gabriele pašnekovė pasakoja susipažinusi šį pavasarį, nes paauglė vis ateidavo pas jos kaimyną Varpo gatvėje pavedžioti šuns ar šiaip pabūti. Iš pradžių mergina draugavo su šio kaimyno broliu, bet išsiskyrusi palaikė gerus santykius su pačiu kaimynu, o šis vyras mokėjo jai už šuns vedžiojimą.

„Ji sakydavo, kad neturi, ką veikti namuose, tai atvažiuodavo čia, pabūdavo“, – sako moteris.

„Mes abi per kaimyną ir susipažinome. Nes čia gyvename tame pačiame koridoriuje, išeiname į lauką su vaikais, pradėjome šnekėti ir susipažinom“, – teigia Varpo gatvėje Šiauliuose gyvenanti moteris.

„Kiek aš ją pažinojau, tai tikrai ji buvo miela mergaitė, rūpestinga, su ja galėjai pasikalbėti. Ji ateidavo pas mano kaimyną, mes susibendravome. Aš turiu vaikų, o ji mano mergaites labai mylėjo. Patys vaikai net bėgdavo pas ją“, – pasakoja moteris.

Pašnekovės teigimu, mergaitės mama greičiausiai išgėrinėjo ir gyveno Pakruojo rajone. Tėtis iš pradžių augino Gabrielę, bet „kažkokia nelaimė jam atsitiko, jam nupjovė koją, atsidūrė ligoninėje“. Regis, tėčiui nelaimė nutiko darbe.

„Jis gyvena su kita moteriške, tai ta pamotė labai nemylėjo Gabrielės ir tiesiog ją išvarė iš namų, pasakė, kad tu pas mumis negyvensi, nebūsi, nepripažino jos. Ji, vaikas, neturėjo, kur dėtis. Pas globėjus gyveno. Metus laiko, man atrodo. Ir turėjo liepos 1 dieną grįžti į tuos vaikų namus. Kaip pati sakė: „Aš labai nenoriu ten, aš pabėgsiu iš ten“. Aš sakau: „Baik, ko tu bėgsi, vis tiek policija tavęs ieškos. Gal tau kitus globėjus suras“. Ji sakė: „Aš nenoriu ten, nes visi eina, kas nori į kambarį, užsirakinti durų tu negali, tai tyčiojasi, tai dar kas nors“, – pamena moteris.

Pasiteiravus, kaip mergaitė reagavo sužinojusi, jog tėvas nebesirūpins ja, pašnekovė pamena, kad Gabrielė buvo labai supykusi ir dėl to paskutiniu metu nebendravo su tėvu.

„Jinai labai supyko, sakė „Nebendrauju su tėčiu visiškai“. Nu labai supyko. Vis tiek ta pamotė… Koks žmogiškumas gali būti, kad mergaitę išvaryti iš namų? Ir paskui tėtis grįžo ir nebegalėjo ja rūpintis ir per teismą atsisakė jos“, – sakė moteris.

„Ir mama atsisakė, ir tėtis atsisakė. Mama gyvena ne Šiauliuose, atrodo Pakruojyje, turi dar vaikučių, bet irgi atsisakė. O kodėl, aš net nepaklausiau, gal nenorėjau skaudinti, klausinėti tokių dalykų…“, – teigia pašnekovė, bet pridėjo, kad su mama Gabrielė nebendravo ir net nesusiskambindavo.

„Su tėčiu kažkiek bendravo, bet neilgai, nes labai buvo supykusi ant tėčio, kad jos nepasiėmė, kad jos neaugino ir kad turėjo į tuos globos namus važiuoti“, – sako moteris.

Informaciją apie tai, kad tėvai atsisakė paauglės globos, dar antradienį portalui tv3.lt patvirtino ir Šiaulių miesto vaikų globos namų direktorius Rimantas Žąsinas. Pasak jo, mergaitės tėvai, kurie kartu negyvena, teismo keliu atsisakė Gabrielės globos.

Taip mergaitė pateko į vaikų globos namus, paskui apie metus laiko gyveno pas globėjus, bet nuo liepos 1 dienos vėl turėjo apsigyventi Šiaulių miesto savivaldybės vaikų globos namuose, bet pasišalino iš buvusių globėjų ir buvo paskelbta jos paieška.

Pasak pašnekovės, nužudytoji paauglė buvo paprasta, miela mergaitė, nesikeikdavo, yra pasirūpinusi jos pačios vaikais, todėl tikrai negali būti vadinama gatvės vaiku. Mergina mokėtis Šiaulių profesinio rengimo centre. Anot pašnekovės, Gabrielė mokėsi gerai.

Portalas tv3.lt primena, kad Šiauliuose, Gegužių gatvėje, antradienį prie šiukšlių konteinerių buvo rastas į kilimą susuktas merginos kūnas su žaizdomis galvoje. Paaiškėjo, kad nužudytoji yra 15-os metų Gabrielė.

Policija iškart sulaikė vieną 14-metę merginą, kurios vardas Inesa, bei tris jaunuolius. Kaip pasakoja Gabrielę pažinojusi moteris iš Šiaulių, vienas iš sulaikytų jaunuolių yra teistas už merginos išprievartavimą ir jau atlikęs bausmę. Kiti du jaunuoliai yra broliai.

Paklausta, ar Gabrielė turėjo vaikiną, pašnekovė teigia, jog paauglė pasakojo draugavusi su 25-erių metų jaunuoliu, tačiau kas jis, moteris sako nežinanti, tik tiek, kad jo greičiausiai nėra tarp sulaikytųjų.

Pasiteiravus, ar Gabrielė nedraugavo su kaimynu, kurio šunį vedžiojo, pašnekovė tai paneigė, pridūrusi, jog kaimynui Gabrielė buvo kaip sesuo.

Anot moters, Gabrielė niekad nėra pasakojusi apie jokią draugę Inesą ir apskritai apie drauges, todėl ji net pagalvojo, kad paauglė neturi draugių.

TV3 žinioms įvykio vietoje pavyko pakalbinti ir įtariamuosius 15-metės nužudymu. Pokalbis – vaizdo reportaže:

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer