Rusija skelbia pertrauką kovos veiksmuose Ukrainoje

Rusijos gynybos ministerija oficialiai paskelbė pertrauką „specialiojoje operacijoje“ Ukrainoje.

Kaip praneša rusų naujienų agentūra „Tass“, ministerija nurodė, jog „specialiojoje operacijoje“ dalyvavusiems daliniams „buvo suteikta galimybė pailsėti“.

„Specialiosios karinės operacijos metu kovines užduotis vykdžiusiems daliniams taikomos priemonės koviniams pajėgumams papildyti. Kariams buvo suteikta galimybė pailsėti ir gauti laiškus bei siuntinius iš namų“, – cituojama ministerija.

Dar kiek anksčiau šią savaitę Ukrainos gynybos ministras Serhijus Šoigu pranešė Vladimirui Putinui apie sėkmingą Luhansko srities užgrobimą. V. Putinas pareiškė, kad kariams už tai reikėtų pailsėti.

Primename, kad Rusijos kariuomenė ankstyvą vasario 24 d. rytą įsiveržė į Ukrainą. Kremlius Ukrainai karo oficialiai nepaskelbė – Rusijos valdžia plataus masto karo veiksmus pavadino „specialia operacija“, kurios tikslas, be kita ko, yra ir ukrainiečių „nutautinimas“.

Priešas pirmiausia numetė bombas ant karinių objektų, o vėliau apšaudė civilinius pastatus. Daugelis pasaulio šalių, įskaitant JAV, ES valstybės narės, Kanadą, Japoniją ir Australiją, Rusijai įvedė naujas sankcijas, didžiosios įmonės pradėjo stabdyti bendradarbiavimą su Rusija.

Rusijos kariuomenė nuo pirmos karo dienos aršiai bombarduoja Ukrainos teritoriją, civilius pastatus, nors tikina, kad taikosi tik į karinius ar strateginės paskirties objektus. Rusijos puolimo metu jau žuvo tūkstančiai civilių. Karo metu faktiškai sunaikintas Mariupolis ir Lymanas, pastarosiomis savaitėmis vyko aršūs mūšiai dėl Sjevjerodonecko ir kitų Donbaso miestų. Sjevjerodoneckas neseniai pateko į rusų rankas. Sekmadienį pranešta, kad ukainiečiai pasitraukė iš Lysyčansko.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer