Ukraina nutraukia diplomatinius santykius su Sirija

Ukrainos užsienio reikalų ministerija paskelbė nutraukianti diplomatinius ryšius su Sirija, rašo „The Guardian“.

Dar prieš dieną Sirijos prezidentūra oficialiai pripažino separatistinių Luhansko ir Donecko regionų Ukrainoje „nepriklausomybę“.

Ministerija „griežtai smerkia Sirijos Arabų Respublikos sprendimą pripažinti vadinamąją laikinai okupuotų teritorijų Donecko ir Luhansko srityse „nepriklausomybę“, sakoma jos pareiškime.

„Reaguodama į šį nedraugišką aktą, Ukraina pareiškia nutraukianti diplomatinius santykius su Sirija, nenutraukdama konsulinių santykių pagal 1963 m. Vienos konvencijos dėl konsulinių santykių 2 straipsnį.

Ukrainos pusė taip pat inicijuoja prekybos embargo Sirijai įvedimo procedūrą, taip pat kitų sankcijų Sirijos juridiniams ir fiziniams asmenims įvedimo procedūrą“, – teigiama pranešime.

Primename, kad trečiadienį Sirija pareiškė oficialiai pripažįstanti dviejų apsišaukėliškų Luhansko ir Donecko regionų Rytų Ukrainoje nepriklausomybę bei suverenitetą.

Sirijos prezidentūra dar vasarį pranešė ketinanti užmegzti santykius su šiomis dviem separatistinėmis ir apsišaukėliškomis „liaudies respublikomis“. Trečiadienį tai patvirtino valstybinė naujienų agentūra SANA, praneša „Reuters“.

Donecko ir Luhansko „liaudies respublikos“ buvo įkurtos 2014 m. balandžio mėnesį. Jos yra prorusiškų separastistų paskelbtos ir Ukrainoje teroristinėmis laikomos respublikos.

Iki šiol vienintelė JT valstybė narė, pripažinusi jų teisėtumą, buvo Rusija.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer